PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714492}

Siedem minut po północy

A Monster Calls
7,4 38 169
ocen
7,4 10 1 38169
7,7 12
ocen krytyków
Siedem minut po północy
powrót do forum filmu Siedem minut po północy

Idąc na film miałem duże oczekiwania, do wiadomości przyjąłem tylko obsadę, unikałem za to jak ognia zwiastunów i still photographies. Ostatecznie rozczarowałem się i to mocno. Ale jak to w ogóle było możliwe? Książka jest prostym opisem kilku dni pewnego chłopca zmagającego się z faktem, że jego matka już nie długo umrze na białaczkę. Film zaczyna się ciekawie, ale choć większość opisanych w formie literackiej zdarzeń jest przedstawiona dość wiernie, Lewis MacDougall w roli Conora gra rewelacyjnie, a cis przemawiający głosem Liama Neesona został wykreowany rewelacyjnie, a opowieści cisa to godna pochwały animacja, to są rzeczy, do których, jako osoba, która przeczytała książkę, muszę się przyczepić (już pal diabli, że babcie Conora wyobrażałem sobie zupełnie inaczej - jako siwą, pomarszczoną babę).
Po pierwsze - usunięto krótki, ale jednak ważny wątek dziewczynki, z którą Conor przyjaźnił się zanim jego matka zachorowała
Po drugie - w książce zostało opisane, że Connor już po raz któryś z rzędu (czy jakoś tak, dokładnie nie pamiętam) patrzy na łysą czaszkę swojej matki (w filmie jak na osobę nieuleczalnie chorą na białaczkę jego matka ma zadziwiająco dużo włosów)
Po trzecie - w książce ojciec był tylko wspominany, tutaj zaś, zupełnie niepotrzebnie pojawia się w kilku scenach
Po czwarte - scena czwartej opowieści została niewybaczalnie zmieniona (w książce Conor puszcza matkę dopiero po wyznaniu prawdy w obecności cisa, tutaj robi to dopiero po puszczeniu jej)
Po piąte - w przedostatniej scenie (która w książce była ostatnią) cis jest bezsensownie eksponowany.
Po szóste - jak wynika z poprzedniego punktu, w filmie dodano epilog, słodko - nie wiadomo jaki, zupełnie bez sensu

Sam nie wiem już, czy żałuję pieniedzy wydanych na bilety do kina i na tramwaj, czy też nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones