PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35454}

Show

6,3 39 068
ocen
6,3 10 1 39068
5,2 16
ocen krytyków
Show
powrót do forum filmu Show

w sumie...

ocenił(a) film na 8

Gdyby pomyśleć, to "Show" jest jedną z ciekawszych propozycji polskiego kina rozrywkowego ostatnich lat. A ja jestem okropnie sceptyczny do polskiego kina(no nie, może troszkę przesadzam) i denerwują mnie wychodzące co chwile takie same komedie(tylko stare były dobre, a z tych nowszych to chyba tylko "Dzień świra" się wybija). Ale "Show" mnie szczerze zaintrygował. Trzymał w napięciu i niepewności, świetnie parodiował wszystkie bigbrothery, bary, srary, itd. Taka polska odpowiedź na różne amerykańskie filmy. Ma coś z "Mindhunters"(ale ten wyszedł później), "Truman Show", a nawet nasunęły mi się skojarzenia z "Cube'em", choć tu niczego sci-fi nie ma. Świetny Cezary Pazura i inni aktorzy, dużo humoru, a także akcent thrillera, który zatraca się w końcówce. Dość dobry film, a za to że mnie zaciekawił stawiam ósemkę.

ocenił(a) film na 6
martinesek1

Też uważam, że to niezły film. Ale na pewno nie za sprawą napięcia, które moim zdaniem jest tutaj znikome. Ślesicki nie jest na pewno Hitchcockiem czy Spielbergiem, więc ma jeszcze czego się od tych reżyserów uczyć w tej materii. Na pewno lepiej wychodzą mu komediowe gagi, choć i te przytrafiają mu się nieraz w "Show" wtórne. Podobały mi się też wyeksponowane damskie ciała:P
Generalnie nie jest to taka chała, jaką obwołali go nasi zabawni inaczej krytycy.

ocenił(a) film na 6
Thommy

Heh, za dużo napisałem tego "na pewno", toteż chylę głowę na znak pisarskiej pokuty;)

Thommy

po tym filmie niestety całkiem zwątpiłem w Ślesickiego.
Gdy przed premierą słyszałem o scenariuszu tego "dzieła", którego głównym elementem ma być morderstwo w Reality Show - byłem zaciekawiony i snując sobie jakieś własne wizje wyglądu tego filmu wydawało mi się, że to pomysł naprawdę obiecujący. Ale na pomyślę się tu niestety skończyło;/
Jak zwykle potwornie kuje w oczy drętwe aktorstwo i kiepskiej jakości postsynchrony, manieryczny Pazura wydaję się niepoinformowany, że nie jest wciąż na planie "13tego Posterunku", a moralizatorskie gadki o filmach Wajdy to już całkowita żenada (która o dziwo nie jest bolączką jedynie tego filmu - bodajże w E=Mc2 również Pazura wyglaszał podobne farmazony;/).
A napięcie?:)
zacytuję tu pewnego pana z klasycznej reklamy TV marketu o energooszczędnych żarówkach - "aaa daj pan spokój!":D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones