PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271514}
6,5 68 530
ocen
6,5 10 1 68530
6,2 28
ocen krytyków
Shazam
powrót do forum filmu Shazam!

Dlaczego król izraelski daje bohaterowi moc maga Shazama, który pochodzi z Egiptu,ale posiada moce greckich bóstw?

katedra

Moze to pomoże ;]
http://www.youtube.com/watch?v=-lXS0puNGyI

ocenił(a) film na 7
katedra

Dlatego, że twórcy komiksów w USA (mimo, że nie można odmówić im geniuszu w tworzeniu powieści graficznych) są tak samo niedouczeni jak większość Amerykanów, dla nich mitologia to mitologia, tam nie ma podziału na grecką i egipską... to jest dla nich nie do ogarnięcia. Po prostu wszystko pod publikę. Gdyby zaczęli za bardzo poszaleli z wiedzą nie mieliby czytelników.

ocenił(a) film na 9
Unibet_78

Wiesz co to są stereotypy?

ocenił(a) film na 7
Kinomaniak_616

Byłeś w USA? Pojedź, pomieszkaj, ja po wymianie studenckiej na 1 roku mam wyrobioną opinię. Wierz mi, stereotypy w USA to standard.

ocenił(a) film na 9
Unibet_78

Mieszkam

ocenił(a) film na 7
Kinomaniak_616

No właśnie.

Unibet_78

Nawet w komiksach Marvela jest wyraźny podział na mitologię egipską i greckę np. Incredible Hercules (całe uniwersum oparte o grecką) i Apocalypse (egipska) oraz DC, gdzie WW to grecka.

Unibet_78

Co za bzdury gadasz chłopczyku.

użytkownik usunięty
Unibet_78

Jak nie masz nic madrego do powiedzenia to moze sie w ogole nie odzywaj ;)

Unibet_78

Według mnie "mitologia egipska", a król Salomon raczej nie należą do tych samych kategorii. Nie wspominając, że Salomon to postać historyczna ;)

ocenił(a) film na 8
Unibet_78

Mitologia grecka właśnie często się z egipską mieszała już w starożytności, zwłaszcza kiedy w egipcie rządzili grecy

katedra

Wszelkie mitologie od zawsze czerpały z innych, mity powtarzają się, schematy są powielane, dlatego mi osobiście nie przeszkadza taki mix. Dla przykładu w serii Sandman użyte są chyba wszelkie możliwe mity, legendy, opowieści spisane i powielane w literaturze, religiach, sztuce, co robi tej opowieści bardzo dobrze. Zresztą, gdzie jak nie w komiksach należy mieszać wszystko i robić z tego wszystkiego ciekawy pastisz. Dla mnie mogą zrobić nawet Jezusa synem Zeusa jeżeli dla komiksu będzie to ciekawe.

katedra

Widze ze Historia nie twoja mocna strona co? Slyszales moze kiedys o kulturze Helenskiej? no to swego czasu rozciagala sie na Egipt :) Rozumiem ze chciales zablysnac swoijskim rasistowskim poczuciem humory bo to teraz popularne w bantustanie, byc prawicowym oszolomem ... Ale jak zawsze wyszles na glupka :) Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 4
Sabcio1234

A dysponujesz jakimś wiarygodnym źrodłem potwierdzającym, że egipscy bogowie byli również czczeni w Egipcie? Może jakiś bezpośredni wywiad z twórcą pierwowzoru Shazama?

katedra

ze co>?

ocenił(a) film na 4
ocenił(a) film na 5
Sabcio1234

wyszedłeś na głupka jak już.
who's the dummy now ?

ocenił(a) film na 8
katedra

Wydaje mi się że w latach trzydziestych gdy komiksy były mocno infantylne nikt się tym nie przejmował a skoro Salomon pasował do koncepcji...To tak jak z Supermanem. Jego moce są absurdalne z naukowego punktu widzenia, w latach 30 po prostu tłumaczono że jest kosmitą z Kryptona więc potrafi co potrafi. Dopiero później próbowano wytłumaczyć że Kal El jako Kryptończyk absorbuje moc że Słońca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones