PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271514}
6,5 10 1 68408
6,2 27
ocen krytyków
Shazam
Shazam! Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, filmowe uniwersum DC Comics zamienia się z... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Słowa mają moc, ludzkość od wieków przypisuje im niezwykłe znaczenia. O potędze imion oraz nazw można poczytać choćby w Biblii, gdzie pierwszy człowiek Adam nazywa wszystkie stworzenia, tym samym przejmując od Boga władzę nad światem. Poza tym "na początku było słowo". Nie są to jednak rozważania natury teologicznej, a przyjrzenie się pewnemu filmowi, w którym kluczowe znaczenie ma jedno słowo. "Shazam"? Nie, tym słowem jest "rodzina". więcej
Nie tak dawno temu mieliśmy przyjemność prześledzić filmowe origin story Kapitan Marvel, dostarczone, a jakże, przez Marvel Studios, a już miesiąc później DC deptało konkurentowi po piętach ze swoją adaptacją przygód Shazama. Podobnie jak rzeczona heroina ukształtowany przez zimną wojnę komiksowych potentatów, przybrał on swe obecne imię, stare niejako zostawiając bohaterce za sterami myśliwca. Porzekadło głoszące, że przypadki nie istnieją oraz uniwersalna prawda o tym, że los bywa przewrotny, sprawdzają się nie tylko dla powyższej afery. O ile bowiem jeszcze cztery lata temu pełen humoru zwiastun "Shazam!" można by było wziąć za wyjątkowo wiarygodnie spreparowany żart, o tyle dzisiaj, gdy zdrowe dowcipkowanie na dobre zagościło już w świecie filmów sygnowanych logotypem DC, mało kto przeciera oczy ze zdziwienia. więcej