PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271514}
6,5 68 408
ocen
6,5 10 1 68408
6,2 27
ocen krytyków
Shazam
powrót do forum filmu Shazam!

Nieporozumienie

ocenił(a) film na 5

Film przeznaczony dla widzow w wieku 10-13 lat dla niewymagajacego widza. Shazam nazwalbym kinem familijnym, cos na ksztalt tych z lat 90 w ktorych dzieci były głównymi bohaterami i umiały przechytrzyć dorosłych.
Po naprawde dobrym aquamenie, ktory poziomem dorownywal filmom marvelowskim, myślałem że dostaniemy coś na równie wysokim poziomie, niestety zawiodłem się.
Jak na te chwile shazam jest moim rozczarowaniem roku 2019, nie spodziewałem się tego że film bedzie az tak dziecinny.
Widocznie dc wie ze nie ma szans z marvelem i próbują trafić troche w inny target

ocenił(a) film na 5
mariiox

Mi to trąciło power rangers , poza kilkoma śmiesznymi scenami film bardzo średni , do marvela im brakuje , z dc to superman i batman dają radę jak dla mnie , no ewentualnie aquaman ale tylko dzięki Jasonowi.

ocenił(a) film na 5
borys1223

Dodam jeszcze ,że nieudana próba stworzenia czegoś na podobieństwo Deadpoola

ocenił(a) film na 6
borys1223

Shazam powstal 50 lat przed Deadpoolem...

ocenił(a) film na 3
cyprian26

Raczej chodziło o film a nie komiks.

ocenił(a) film na 6
Grzesiubb

Filmowy Shazam też nie ma nic wspólnego z Deadpoolem

ocenił(a) film na 3
cyprian26

Czy ja mówiłem, że ma? Chodziło o datę powstania filmu, nie komiksu, oraz to ,że film Shazam próbowano zrobić takim filmem jakim był Deadpool, z jajem , o nietuzinkowym bohaterze. Wyszło jak wyszło. Film dla 12-latków jarających się super bohaterami.

ocenił(a) film na 3
Grzesiubb

Deadpool ma kategorię wiekową R, a Shazam 13+... Nawet po tym widać, że grupa odbiorcza nie jest taka sama w przypadku obu filmów z samego założenia...

ocenił(a) film na 3
Kamileq02

To również wiem. I tak, grupa odbiorcza 13+ od razu nakłada całe mnóstwo ograniczeń.
Może nie wyraziłem się jasno, mówiąc ,że próbowano zrobić ten film na Deadpoola. Miało być zabawnie, było żałośnie, miał być ciekawy bohater z którym można się utożsamić - nie było nikogo takiego.

Mówiąc krótko: Film jest słaby.

ocenił(a) film na 9
Grzesiubb

Bla bla bla idź się wyżalać gdzieś indziej a do takich filmów to ty kolego nie dorosłeś i zawsze znajdą się tacy co będą oceniać film na tyle gwiazdek i nic z niego nie wyciągną...

ocenił(a) film na 3
blkgapinski

Nie dorosłem do filmu PEGI 12? To ile mam mieć lat twoim zdaniem, 70? Gust jest jak dupa, każdy ma własną.

ocenił(a) film na 6
Grzesiubb

Deadpool to patologia a Shazam kino familijne.

ocenił(a) film na 9
ciosina

Deadpool to patologia bo?

ocenił(a) film na 6
Himiteshu

Bo utrwala i rozpowszechnia złe wzorce.
Dwójka , oprócz momentów, w których pojawia się Colossus nawet mi się podobała.

ocenił(a) film na 3
ciosina

Rozpowszechnia złe wzorce? Przecież ten film jest dla DOROSŁYCH widzów, którzy już mają wyrobione "wzorce" co wolno, a czego nie, co wypada, a co nie. Deadpool nie ma za zadania "wychowywać". A jeśli puszczasz go dzieciom zamiast bajek to gratuluje patologicznej wyobraźni.

ocenił(a) film na 9
Kamileq02

No nie, bo nie każdy superbohater jest mroczny i krwisty

ocenił(a) film na 9
Grzesiubb

Masz coś do 12 latków jarających się superbohaterami??

ocenił(a) film na 3
Wictorias

Nie, a ty?

ocenił(a) film na 9
Grzesiubb

Nie, a ty?

ocenił(a) film na 3
Wictorias

Heh. To w porządku .

borys1223

Sam jesteś nieudany

ocenił(a) film na 5
Vasetloth

O gimby teraz lataja po filmwebie bo maja lekcje online , nie pyskuj bo napisze do twojej wychowawczyni ,ze zamiast sie uczyc to wdajesz sie w utarczki słowne na filmwebie

ocenił(a) film na 5
mariiox

Podpisuje się. Gdzie były te sceny gdzie ciągle było się z czego śmiać? Mocno średni film.

ocenił(a) film na 7
Adamo

A czego wy sie spodziewaliście po filmie, którym głównym bohaterem było tak naprawde dziecko? Humor miał oddać to, że on jest właśnie dzieckiem. Dobrze, że idą w humor bo ten mrok im średnio wychodził, a takto sie można chociaż pośmiać.

ocenił(a) film na 5
YKUS

główny bohater jest ok, antagonista z kolei to dno. Gorzej niż w Thor 2 Dark World

ocenił(a) film na 7
Adamo

No w sumie troche Racja, ale jego Arcywroga w pierwszej części nie mogli odrazu wybrać :P

ocenił(a) film na 6
Adamo

Niby gorzej, ale można go potraktować jako taką złą wersję Harry'ego Pottera, trochę to odbiór polepsza, przynajmniej mi :P Mark Strong nadal na poziomie
No i w sumie się do tego porównania nie zgodzę - Sivana raczej od początku istnienia nie jest zbyt ciekawy, ale Malekith w porównaniu do pierwoworu z komiksów czy kreskówek jest jakimś nieporozumieniem.

ocenił(a) film na 9
Adamo

Nie zgadzam się, ponieważ Doctor Sivana jest bardzo charyzmatyczny i ma twarz

ocenił(a) film na 9
YKUS

Dobrze napisane

ocenił(a) film na 9
mariiox

To raczej konkretne nastawienie wpłynęło na twoją opinię, ja nie uznałabym go dziecinnym.

mariiox

Piszesz, że "Shazam!" to film przeznaczony dla niewymagającego widza w wieku 10-13 lat i później przedstawiasz filmy Marvela jako zupełne przeciwieństwo? xd

ocenił(a) film na 3
Evangarden

Dobrze napisał. Przeczytaj sobie jeszcze ze 3 razy to co wywnioskowałeś to może dotrze.

taksido

Nah, po prostu wydaje mu się, że te paździerze to bardziej zobowiązująca rozrywka i filmy o wyższym targecie. Przykro mi bardzo, ale to nieprawda.

ocenił(a) film na 7
mariiox

Wracaj do swojego marvela dla dorosłych

ocenił(a) film na 9
mariiox

A co jest złego w takim kinie?

mariiox

Marvel też jest przeznaczony do lat 10-13.

ocenił(a) film na 7
mariiox

Ja tam nie wnikam na jakiej podstawie był film robiony - czy komiksu czy czegoś innego. Oglądnąłem zwiastun i wiedziałem czego się spodziewać. Następnym razem oglądnij zwiastun przed pójściem do kina - zaoszczędzi Ci to frustracji. Mi się film podobał.

Dla porównania dla mnie np. humor w Deadpoolu był przaśny i na siłę i na jego sceny 'komediowe' patrzyłem z zażenowaniem pomieszanym z obrzydzeniem, a na Shazam się w paru momentach się śmiałem do rozpuku.

Całość 5/10 głównie za efekty specjalne i dobry flow filmu.
2 noty do góry za elementy komediowe. Czyli leci 7. Dobry film. Nawet mnie kusiło dać 8, bo dawno się tak nie uśmiałem, ale trzeba zachować umiar.

Fabuła oczywiście jest infantylna, o jakimś wielkim aktorstwie nie ma co mówić, ale zwiastun nie zapowiadał niczego innego. Ot, taka sympatyczna baja z dużą dawką komedii. Nie wiem skąd to zasko.

ocenił(a) film na 3
megoznik

Ja własnie na shazamie to moze raz się zaśmiałem . Na Deadpoolu za każdym razem

ocenił(a) film na 6
michalmakula

Bo żeś koleś uprzedzony. Deadpool i jego wyszukany i wymuszony humor, ehh.

ocenił(a) film na 7
mariiox

to że film jest dziecinny nie jest wadą, ale powinno być podane w gatunkach, że jest to film familijny, żeby każdy wiedział, czego się spodziewać

ocenił(a) film na 3
mariiox

Mój 11-letni syn też raczej był poirytowany głupotą bohaterów niż zajarany rozrywkowością filmu. Brakowało tylko, żeby na koniec coś zatańczyli jak w bollywódzkich produkcjach.

ocenił(a) film na 7
mariiox

A nie pomyśleliście, że to może właśnie był celowy zabieg? Dawno nie widziałam filmu o superbohaterach, który właśnie przypominał filmy familijne z dzieciństwa i chyba o to właśnie chodziło twórcom.

mariiox

Często doświadczam na tym forum, że film jest oceniany na podstawie oczekiwań co do filmu przed jego obejrzeniem. Ktoś obejrzał przed Shazam!em Deadpoola czy Aquamana i szukał czegoś podobnego. Przypadkiem trafił na film familijny o dzieciach superbochaterach i pisze, że niewypał.
Sorki ale porównywanie Shazam! z Deadpoolem to jak porównanie Goonies z Zabójczą Bronią. To są inne filmy, z inną grupą docelowa i z innym humorem. Jak ktoś liczył że w Shazam będą dowcipy o pierdzeniu i uwierających gatkach, jak w Deadpoolu, to niestety miał prawo się zawieźć. A wcale nie uważam, że humor w Deadpoolu jest zły, albo, że Shazam jest lepszy, są to po prostu inne filmy inny humor, który nie wszystkim musi pasować, i to jest ok, ale nie krytykujcie, że film jest inny, bo taki właśnie miał być!!.

I słusznie ktoś tam napisał, że ktoś inny nie dorósł do tego filmu. Bo nie chodzi o dorosłość związana z wiekiem ale dorosłość emocjonalną. Ocenianie czyjejś pracy (filmu), na podstawie chwilowego humoru i brak świadomości o tym skąd się biorą emocje kształtujące tą ocenę to jest niestety niedojrzałość.

Oczywiście nie każdemu film może , może jest naiwny, ale taki ma być, to film dla dzieciaków o dzieciakach. Można czynić Aquamenowi, że jest naiwny, ale nie czyńcie tego filmowi familijnemu!!.

użytkownik usunięty
mariiox

wyłączyłem po 30 minutach ... szkoda było czasu
Ale jako kino familijne na sobotni wieczór z 10-cio letnim dzieckiem może być

ocenił(a) film na 6
mariiox

Wg mnie to wlasnie Aquaman był wtórnym, dziecinnym produktem, który silił się na coś poważniejszego. W Shazam mamy kino familijne od samego początku, trochę okazji do śmiechu i dobrze odegrane role. Film nie udaje czegoś czym nie jest.

mariiox

Właśnie ten klimat kina familijnego z lat 90. był zajebisty w tym filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones