PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=534797}
4,4 77
ocen
4,4 10 1 77
Shadows
powrót do forum filmu Shadows

sa pewne granice

ocenił(a) film na 1

ten cos (bo niefilm) to tragedia. Myslalem do wczoraj ze najgorszy horror jaki w zyciu
widzialem to Frontiere, a tu taka niespodzianka. tragedia. daje jeden bo nizej sie nie da.
pamietacie "Grzeszni i Bogaci"? to tu jest identyczna gra aktorska z ta roznica ze na serio.

ocenił(a) film na 4
szym_off

Niżej się da, oj da. Nawet dużo niżej. widziałem na własne oczy. Ale jeśli wg Ciebie Frontiere(s) (bo mniemam, że o ten film Ci chodziło) jest jednym z najgorszych horrorów, to chyba wstrzymam się od dyskusji.
Odnośnie aktorstwa, to wg mnie jesteś w błędzie, główny aktor był do zniesienia, a William Hurt swojego Oskara i trzy nominacje do tejże nagrody za coś tam dostał (jedna pomyłka -ok, ale nie 4 :)). Problem polega na tym, że dialogi w scenariusz sprawiają, że wymawiający je aktorzy brzmią fatalnie. A do tego reżyser dyryguje tym cyrkiem dość mizernie, w niektórych sytuacjach sam się śmiałem patrząc na aktorów, ale wynikało to raczej z sytuacji kreowanych przez Johna Penney'a, niż samego aktorstwa.

ocenił(a) film na 3
szym_off

hehe widze, że się wczoraj w multikinie było. Film tragiczny, bardziej śmieszny poprzez swoją prostotę i grę aktorów niż straszny. I co najgorsze - zajebiście nudny.

ocenił(a) film na 1
braindead138

bylo sie :) teraz juz powinno byc z gorki. nawet ten uwe w sobote dobrze sie zapowiada. pozdrawiam.

szym_off

Frontiere rzeczywiście kiepskim filmem był, ale kilka gorszych niestety widziałem. Nie wymienię ich, bo mam szczęście szybko o nich zapominać (w mojej świadomości Frontiere ponownie zaistniał dopiero po przeczytanie tego tematu) - świetna zdolność ;p
Wracając do Shadows - jak ktoś w innym temacie napisał - ten film mógł być dobry. Prawda, że mamy tu historię dość typową, ale i takie potrafią mnie bawić. Niestety reżyser wszystko zaprzepaścił. A szkoda, bo momentami mi się naprawdę podobał, a warsztat aktorski Williama Hurta można było o wiele lepiej wykorzystać. Uwielbiam tego faceta od czasu obejrzenia "Battleground" z serii "Nightmares & Dreamscapes".

Co do Festiwalu. Dla mnie tyko dzień pierwszy budził pewne zastrzeżenia, ale okazało się być nienajgorzej ("Zęby nocy" nie były beznadziejne, jak wstępnie założyłem).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones