PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=408150}

Sekret

The Secret
6,1 6 356
ocen
6,1 10 1 6356
Sekret
powrót do forum filmu Sekret

Wypowiem się na temat książki, bo właściwie film niczym się nie różni. Gdy przeczytałam książkę uwierzyłam w treść w niej zawartą bez żadnego sceptycyzmu tym bardziej, że gdzieś podskórnie zawsze czułam, że istnieje takie zjawisko. Natychmiast zmieniłam swoje nastawienie i naprawdę zaczęły dziać się cuda wokół mnie. Praktycznie codziennie manifestowały się jakieś tam moje życzenia mniejsze i większe, tak, że ciężko było mówić o przypadku. Ale podkreślam - nie było żadnego sceptycyzmu w mojej głowie, przyjęłam "sekret" za prawdę objawioną. Dodam też, że nie myślałam w sposób "muszę to mieć" czy coś w tym stylu. To były takie róźne pragnienia bez poczucia przymusu posiadania. Minęło trochę czasu, moje życie w dużym stopniu zmieniło się na lepsze i zaczęłam niepotrzebnie wszystko analizować w kategoriach relacjonalnych, doszukiwać się. I nie było mi już tak łatwo powrócić do tamtego wspaniałego stanu. Też zdarzyło się parę miłych sytuacji, spotkanie z jakąś osobą z którą chciałam się spotkać, ale nie były to już za bardzo spektakularne zdarzenia. Także to, jak patrzymy na sekret ma wpływ na to, jak będzie on działam w naszym życiu. Jeśli ktoś wątpi, wyśmiewa, to wiadomo, że nic z tego nie będzie. Dużo osób zarzuca, że jest za dużo teoretyzowania, za mało racjonalnego wyjaśniania dlaczego się dzieje tak a nie inaczej ale moim najprostszy sposób to uwierzyć bez wielkiego zagłebiania się dlaczego tak a nie inaczej. Ludzki umysł jest ograniczony. Wiemy tylko to, co zdołamy się nauczyć. Ja bym radziła uwierzyć i nie analizować. A to nie jest łatwe bo umysł ciągle chce wszystko uszeregować, zaklasyfikować.
Dodatkowo Sekret niepotrzebnie spycha się tylko do roli pozytywnego myślenia. To jest uproszczenie. Z moich doświadczeń wynika, że to sięga głębiej.
Prawo przyciagania zwróciło też moją uwagę na wibracje. Spójrzcie jak to się objawia w codziennym życiu. Zwykła rozmowa. Żeby dwie osoby mogły sobie przyjemnie rozmawiać muszą być podobnie nastrojone. Inaczej albo się pokłócą albo rozejdą. Dlatego jeśli ktoś ciągle utrzymuje się w tych niskich wibracjach, wiadomo, że to będzie powodowało stosowne konsekwencje.

ocenił(a) film na 10
Igraszka

Twoja historia zetknięcia się z sekretem jest godna pozazdroszczenia. Gdybyś miała udzielić rad świeżym widzom (lub czytelnikom książek Rondy) .. zdradzić rąbka swojej tajemnicy łatwego przyjęcia tak nowatorskiej tezy. Czyli opisać jaką dyspozycją wewnętrzną (cechami charakteru, podejściem) wyróżnia się osoba nie potrzebująca tego całego analizowania argumentów za i przeciw.. podparcia w autorytetach, potrzebująca potwierdzenia (ja wykonałem tę mozolną pracę więc chciałbym tego też ludziom oszczędzić, bo nie każdy miałby tyle czasu i determinacji co ja, by dotrzeć do źródeł i opanowania tej wiedzy, po to tylko aby móc używać jej dla siebie nie trzeba wiele wiedzieć)? Wyrażę się krótko -cechy tej osoby, którą byłaś biorąc po raz pierwszy ten Sekret, jako pewnik są warte naśladowania, umacniania w sobie (bo to o niebo ułatwia wszelką naukę, znaczy w życiu chwytanie się czegoś nowego, zaufanie..). Z przyjemnością o tym wysłucham by nad nimi podumać (pomedytować i pomyśleć wyszukując zależności, by prócz korzystaniu z tego poszerzyć swą wiedzę nt. psychologi przystępności sekretu i nie tylko). Zastanawia mnie co różni te osoby, że jedni mają łatwość (w przyjęciu nowego i swobodę bycia, bez wyrachowanego nacisku na efekt -co jest wyrazem braku wiary weń, że przychodzi naturalnie jako konsekwencja zwykłych działań, jakby przy okazji samej drogi). Bo w życiu szczęśliwym, pogodnym to droga (jego treść, a nie cele -nań punkty, jak impulsy chwil, odgrywają glona rolę, stanowiąc źródło zadowolenia). Tak jak to starał się (może niezbyt jasno) przedstawić reżyser filmu "siła spokoju" (podobno inspirowanego książką "Potęga Teraźniejszości" E. Tolla).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones