PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=418952}

Salt

6,5 154 780
ocen
6,5 10 1 154780
4,8 18
ocen krytyków
Salt
powrót do forum filmu Salt

Przewidywalna żenada

ocenił(a) film na 3

Od filmów przewidywalnych gorsze są tylko te filmy, które udają nieprzewidywalne.
Od początku podejrzewałem, że Salt będzie tą dobrą. To, że Kmicic powiedział, że jest zła jeszcze niczego nie dowodziło. Tak samo jak to, że uciekła. Zabicie prezydenta Rosji by mnie przekonało gdyby nie pewna scena...
Kiedy Salt pobiera jad pająka staje się oczywiste, że nie robi tego bez powodu. Jakoś szczególnie nie zastanawiałem się nad tym po co, bo jad pająka od razu skojarzył mi się z paraliżem.
Kiedy zabiła Orlowa wszystko było tak oczywiste, że bardziej się nie da.
Oczywiście tego, że Ted jest Ruskiem, a prezydent USA i tak zginie nie przewidziałem, ale to nie oni są tytułowymi bohaterami.

Przewidywalność to nie jedyna rzecz jaka mi się nie podobała, ale o pozostałych nie chce mi się na razie pisać.

ocenił(a) film na 5
Zakrza

to bylo znakomite kino. nie znasz sie,

ocenił(a) film na 3
damian_filmweb

Znakomite filmy oceniasz na 5/10?:P

ocenił(a) film na 5
Zakrza

hehe to oczywiscie byla ironia :) film kiepski, tak jak napisales. jesli to ma byc szpiegowski thiller to chyba cos ze mna nie tak.

ocenił(a) film na 9
damian_filmweb

hej skoro kiepski to prosz znizyc ocene bo wedlug filmwebu 5 to sredni

ocenił(a) film na 5
lucas2810

sugerujesz sie ocenami filmwebu ? aha. ocena ponizej 7 to juz bardzo slabo nawet jak na FW. Na IMDB tez.

ocenił(a) film na 9
damian_filmweb

niczym sie nie sugeruje - dostosowuje sie do regul, pozdro i dz za odp

ocenił(a) film na 5
Zakrza

to prezydent zginal? kto go zabil? pająk?

ocenił(a) film na 3
schiz

Ted, czy jak mu tam w bunkrze.

ocenił(a) film na 5
Zakrza

to nie przyuwazylem. chyba patrzylem na cycki Salt.... ;)

ocenił(a) film na 4
schiz

Zakrza oglądał inną wersję, w reżyserskiej rzeczywiście prezydent ginie. Ale nie polecam tej wersji, wg mnie jest najgorsza. (są trzy wersje)

ocenił(a) film na 3
GodAs

Miałem pecha, że obejrzałem akurat tą. Ale kolejnych nie zamierzam oglądać.

ocenił(a) film na 10
Zakrza

Jeśli ten film jest żenada to ty jesteś 100 razy większą żenadą

ocenił(a) film na 5
filmik987

uspokoj sie koles. z takimi prostackimi odzywkami tu nie wyskakuj.

ocenił(a) film na 9
damian_filmweb

przeciez on jest spokojny...zobacz nawet okiem nie mruga :)

ocenił(a) film na 2
Zakrza

Ten film jest kwintesencją amerykańskiej głupoty. Oglądałem ten film z moją dziewczyną i niemoglismy się nadziwić jak takie coś mogło zostać wyreżyserowane. Jak w ostatniej scenie angelina wyskakiwała z tego helikoptera salutujac temu komuśtam to autentycznie miałem ochotę zwrócić kolacje. 2/10 za urodę Angeliny i nic więcej.

ocenił(a) film na 5
Qaziqs

tak trzymac!

ocenił(a) film na 5
Qaziqs

Zeby chociaz dalej moglaby sie pochwalic uroda... Niestety nawet tego juz nie ma.

użytkownik usunięty
Qaziqs

To ja tej sceny nie widziałem :) moja wersja kończyła się jak (spojler) utopiła w ten sam sposób Olbryskiego co on męża Salt :) i wysadziła całą szkołę z nauczycielami i uczniami podobnych do niej :).... Miałem film na bluray i miałem trzy wersję ale nie spodziewałem się takich znaczących różnic!!!!

ocenił(a) film na 7
Zakrza

a ja myślałem, że jad niektórych pająków może nawet zabić, ale cóż .... widzę, że wszystko wiesz :)

ocenił(a) film na 3
Daniel8919

Bo ja bystry chłopak jestem.

ocenił(a) film na 5
Zakrza

Ja akurat tego, że Ted jest Ruskim nie przewidziałem w stu procentach. To znaczy brałem pod uwagę taką możliwość, ale po jakiejś godzinie oglądania wydawało mi się, że już więcej chyba nie wpompują kolejnych najbardziej oklepanych i oczywistych twisterów. Ależ było moje zaskoczenie na koniec :P Dodałem do tego całą armię naprawdę idiotycznych scen - nawet jak na kino akcji, w których wyróżnia się najbardziej ta gdzie Ewa Sól zgrywa Spider-Mana w szybie windowym, a otrzymałem prawdopodobnie najsłabszy hollywoodzki sensacyjniak z motywem szpiegowskim ostatnich lat. Mogła z tego wyjść całkiem niezła pastiszowa komedia, no ale to film kręcony na poważnie, więc daję jej poważną niską ocenę.

Jolie niestety pogrąża się każdym kolejnym filmem. Tak teraz rzuciłem okiem na jej filmografię i spośród 18 obejrzanych przeze mnie jej produkcji, tylko trzy otrzymały ocenę 7 (z czego jedna to film animowany, a te "aktorskie" pochodzą jeszcze z lat 90). Słabo Angie, słabo :(

ocenił(a) film na 5
Freeman47

Ja tlumacze to samo od premiery tego znakomitego filmu, ale wiele osob dalej nie widzi pewnych rzeczy. PS dobrze napisales nic dodac, nic ujac.

ocenił(a) film na 3
Freeman47

Mnie najbardziej rozbroiło jak wyskoczyła chyba z ciężarówki na dach innego auta. Normalny człowiek by się ześlizgnął i od impetu zginał. Ale nie ona jest jak Spiderman. W zasadzie odkąd zaczęła się ta ucieczka z domu to przestałam ten film brać na poważnie. Ja i moja koleżanka poszłyśmy na film tylko dlatego, bo chciałyśmy zobaczyć Olbrychskiego. I tylko za niego daję tą 4kę.

ocenił(a) film na 5
Moai

lubisz starych pierdzieli? jak nowicki czy zanussi?

ocenił(a) film na 3
schiz

Nie, Nowicki to bufon a Zanussi jest mi obojętny. Jednak Olbrychskiego cenię za wiele rzeczy, ale przede wszystkim za to, że jest bardzo dobrym aktorem, jednym z najlepszych na polskiej scenie. I tak, lubię "starych pierdzieli", Clint Eastwood i Morgan Freeman też już mają sporo lat na karku, a dalej budzą respekt.
No i tak szczerze nie znam żadnych szczególnie uzdolnionych młodych aktorów. Najwyżej w średnim wieku, którzy i tak są starsi sporo ode mnie.

ocenił(a) film na 5
Moai

dobrze wiedzieć ze stare, polskie pierdziele budzą pozytywne emocje u młodziaków :O

ocenił(a) film na 3
schiz

Mam 23 lata :P lubię oglądać stare i nowe filmy, zarówno polskie jak i zagraniczne. Poza tym mam bardzo podobny gust do moich rodziców, może to też dlatego. Ale jako kinoman powinieneś wiedzieć, że to nie wiek ale talent jest najważniejszy.

ocenił(a) film na 5
Moai

masz talent?
mlodzi buntuja sie zazwyczaj przeciwko rodzicom ale jak widać to nie reguła. Nie widzę zadnego talentu wsrod polskiego aktorstwa do 45 r. ż.
za granicą tez chyba nie.

ocenił(a) film na 7
Zakrza

Rzeczywiście, film nie jest najwyższych lotów. Standardowy amerykański film akcji. Jednak przez to, że jest tam Olbrychski, odczuwam nić sympatii do tej produkcji.

Zakrza

Zgadzam się z tobą w kwestii przewidywalności. Twórcy chcieli zrobi tego thriller którego koniec miał być niezwykle zaskakujący. Wyszła z tego kaszka z mlekiem Ich próba sprawienie by film był nieprzwifywalny sprawil ze stal siię nudny i męczący.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones