PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807159}
6,3 10 785
ocen
6,3 10 1 10785
5,9 36
ocen krytyków
Słodki koniec dnia
powrót do forum filmu Słodki koniec dnia

Akcję filmu determinuje przemówienie Marii Linde (Krystyna Janda) w której posługuje się Ona mataforą "dzieła sztuki" w odniesieniu do zamachu terrorystycznego. Mimo iż zgadzam się z poglądami bohaterki, to wciąż nie jestem pewien czy dobrze rozumiem to porównanie..

ocenił(a) film na 8
Kino_wyobraznia

Ja rozumiem to tak, że kategoria piękna wykorzystywana w odbiorze dzieła sztuki, podobnie jak poglądy polityczne jest bardzo subiektywna. To co mają wspólnego, to że ich granica akceptacji kończy się tam, gdzie zaczyna krzywdzić się drugiego człowieka, ale mogę się mylić

Arek_Sontak

... dokładnie tak!

Kino_wyobraznia

dla mnie jest to zerwanie z klasycznym myśleniem o sztuce i dziele sztuki jako czymś pięknym czy idealnym. Sztuka może być również niebezpieczna! Na przykład filmy Leni Riefenstahl- piękne ale jakie zło się za nimi kryje

Mariusz_Lejczyk

a jaki geniusz, ktory popchnal historie kinematofrafii o miliony lat swietlnych do przodu.

ocenił(a) film na 9
Kino_wyobraznia

Ja odbieram to prościej - żadne dzieło sztuki nie jest w stanie wzbudzić takich emocji, tak oddziaływać na ludzi, tak poruszyć jak atak terrorystyczny.

ocenił(a) film na 3
Kino_wyobraznia

To już było po ataku na WTC. Oryginalne nie jest to wcale.

Kino_wyobraznia

Analogicznie...
Pływające w morzu śródziemnym ciała uchodźców, układające się w różne formy i cały czas zmieniające są formą sztuki.
Dlaczego więc ingerować w artystyczny mob, który jakiś artysta tworzy z takim uporem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones