PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9225}
7,2 22 554
oceny
7,2 10 1 22554
7,3 3
oceny krytyków
Romper Stomper
powrót do forum filmu Romper Stomper

Przerażający.

ocenił(a) film na 7

Pokazuje chorą ideologię. W porównaniu z innymi filmami mówiącymi na ten temat, lepszy od "Fanatyka", ale gorszy od "American History X"

użytkownik usunięty
Getzz

Sprecyzuj. Chorą ideologią jest przejmowanie połowy miasta przez żółtków, czy może instynkt samozachowawczy skinheadów? Żałosne...

ocenił(a) film na 7


Precyzuje. Chorą ideologią jest niewątpliwie neonazim, który zawsze prowadzi do potwornych zbrodni, a nie próba ułożenia sobie życia przez imigrantów (nie widziałem tam przejmowania połowy miasta przez, jak ich określiłeś "żółtków"). Skinheadzi to jedna z najgorszych rzeczy jaka może nam się przytrafić. Nie widzę nic żałosnego w przeciwstawianiu się bandzie niebezpiecznych, totalitarnych nazioli.

ocenił(a) film na 7
Getzz

Te, pan żałosny, czepiasz sie że emigranci sie przeciwstawili?
Żeby nie skini, to nikt by nie musiał sie przeciwstawiać i było by cacy. Ale mówimy tu o filmie a nie o złych i dobrych rzeczach, wiec wracajac - Russell jak zawsze genialny, film świetny aczkolwiek brutalny, ale kręcac takiego rodzaju film nie da sie NIE ukazać brutalności i przemocy.

ocenił(a) film na 8
Getzz

To ja może nie będę ruszać temetów politycznych, a zajmę się filmem - otóż "Fanatyka" nie widziałem, ale jeśli chodzi o "American History X" to nie dorasta "Romper Stomper" do pięt. "Więzień nienawiści" jest nudny - opowiadany tak rozwlekle jakby reżyserem był jakiś polityk...

pierwszy_wolny_login

Polecam obejrzeć go (AH X) jeszcze raz, tyle że rano, koło godziny 8.00, po śniadanku, po kawce - wtedy najlepiej się myśli i najlżej odbiera takie historie. "Więzień nienawiści" (za taki tytul mam chec rzucic butem w tlumacza;) ) to film opowiadający smutną historię, jednak we wspaniały sposób. Pierwszy raz ogladalem go gdzies tak od polowy, dlatego nie do konca lapalem o co chodzi. Ale zapadl mi w pamiec. Po dwoch latach sciagnalem go, obejrzalem jeszcze raz w 100%, mialem mieszane odczucia, ale mimo to bylem pod wrazeniem. Potem obejrzalem go po raz drugi, bylem zachwycony. I kolejny, kolejny. Mimo, ze znam go juz na pamiec, smialo moge rzec, ze to najlepszy film opowiadajacy o nienawisci. Choc on w zasadzie nie jest tylko o nienawisci. Pokazuje, ze istnieja inne drogi i bezkresna nienawisc nie jest ucieczka. Slyszalem, ze wielu skinheadow porzucilo swoja ideologie po zapoznaniu sie z tym tytulem. Na tym to mialo polegac.
Takze namawiam do obejrzenia ponownie, patrzac neutralnym okiem. Nie zrazaj sie. Zareczam, ze zmienisz zdanie. Moze nie bedzie to obrot o 180' - sa rozne gusta - ale na pewno w pewien sposob go docenisz. Pozdrawiam :).

ocenił(a) film na 8
Sarcastic_2

Po pierwsze skąd wiesz ile razy to oglądałem i skąd przypuszczenie, że nie patrzyłem na to chłodnym okiem. Po drugie akurat dla mnie rano po śniadanku to najgorsza pora na oglądanie czegokolwiek. Rano mnie praktycznie nie ma - co bym nie robił, ja tak na prawdę dalej śpię. Najlepiej mi się myśli po 23. I w tych godzinach oglądam zawsze filmy. A zdania nie zmienie. Jako film bardziej podobałmi się "Romper Stomper". Szczególnie zakończenie. A co do tego nieszczęsnego "Więźnia nienawiści"... no cóż tłumaczenie jak kobieta - albo piękne albo wierne. Obyłobyby się co prawda bez tłumaczenia ale i tak lepszy "Więzień nienawiści" niż "Amerykańska historia X" :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones