PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657700}

Ratując pana Banksa

Saving Mr. Banks
7,2 44 295
ocen
7,2 10 1 44295
6,3 23
oceny krytyków
Ratując pana Banksa
powrót do forum filmu Ratując pana Banksa

Wiem ze niektóre takie filmy zrobione są bardzo dobrze ale ja nie lubię historii kogoś o kim można przeczytać Wikipedii , obecnie powstaje wiele właśnie filmów biograficznych jak grzyby po deszczu jakby reżyserzy szli na łatwiznę ( ukazują historie która są już napisane - nie muszą główkować) - niech nikt lepiej nie pisze , że przy takich filmach jeszcze bardziej trzeba się starć śmiechu kupę

ocenił(a) film na 9
nike5

nie zgodzę się. Te filmy przybliżają nam charaktery danych osób. Nie tylko kształcą ale i wyznaczają kierunki/
Hitchcok
Żelazna Dama
Mój tydzień z Marilyn
i teraz właśnie Ratując Pana Banksa

nike5

Taaak, Wikipedia to bardzo" cenne" źródło informacji

Gizmoooooo

Gimzooo co masz do wikipedii?

nike5

Rozumiem, że Pianista i Lista Schindlera nie przypasowały Ci?...
Można przeczytać o Piaf... ale Cotiliard pozwala ją zobaczyć, usłyszeć i poczuć!
Kompanię Braci można przeczytać, ale serial powala - również przez zderzenie gry aktorskiej z komentarzami autentycznych weteranów!
Ten ostatni przykład wydaje mi się interesujący podwójnie: ich przyjęcie na scenie, gdzy dziękowali Hanksowi za uhonorowanie wszystkich żołnierzy WWII...
Historia Disneya i Travers (oraz ich poranionej miłości do ojców) nadaje się w warstwie faktograficznej do Wikipedii, ale bez tej siły, bez możliwości poruszenia, jaką dał film. Za tę kombinację, dałem 10

ocenił(a) film na 9
nike5

nikt ci nie każe ich oglądać. Nie wiem, po co ten wpis. Film w swoim gatunku jest świetny. Ja lubię filmu dobre, a nie znoszę filmów złych, głupoty oraz powierzchowności.

nike5

"Nienawidzę filmów biograficznych", a wśród najwyżej ocenionych "Wilk z Wall Street" :)
Jakbyś chciał poczytać o Belfort'cie na wikipedii to zapraszam: h t t p://e n.wikipedia.org/wiki/Jordan_Belfort

nike5

Z reguły filmy biograficzne to ambitne kino. Może z tym masz problem?

ocenił(a) film na 9
nike5

a może jednak coś w tym jest ... , może taki film łatwiej zrobić, bo masz już klocki, trzeba je tylko sprytnie i ciekawie poukładać. Tylko ;)
A wymyślenie całego świata w głowie na pewno jest trudniejsze, choć dla widza liczy się efekt końcowy.

nike5

Nie lubię filmów biograficznych to nie znaczy wszystkie tego typu filmy są złe np ostatni film jaki obejrzałem The Wolf of Wall Street to był naprawdę dobry jak nie zajeb... lubię aktora Leo i nigdy bym tego filmu nie przegapił co nie znaczy ze lubię filmy biograficzne bo nie lubię wręcz niecierpie, pleno ich wyszło i będą wychodzi to mnie najbardziej martwi i to jest fakt sami zobaczcie ile tych filmów wyszło i zaraz wyjdzie.

Filmy biograficzne = ambitne kino -- inne filmy = to nie ambitne kino? . "aqvis" -

nike5

Idą na łatwiznę? Stworzenie filmu biograficznego jest raczej trudniejsze, niż zrobienie filmu, że tak powiem, z głowy, czy na podstawie jakiś wydarzeń. Mam tylko nadzieję, że nie ocenisz tego filmu nisko tylko dlatego, że nie lubisz filmów biograficznych.
A gdybyś nie wiedział, że jest to film biograficzny? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones