PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657700}

Ratując pana Banksa

Saving Mr. Banks
7,2 44 295
ocen
7,2 10 1 44295
6,3 23
oceny krytyków
Ratując pana Banksa
powrót do forum filmu Ratując pana Banksa

Mówcie, co chcecie, ale Tom Hanks wizualnie nie pasuje na Walta Disneya - moim zdaniem lepszym wyborem byłby Alan Rickman i pewnie równie
dobrze poradziłby sobie z rolą.

ocenił(a) film na 8
deadrys

Uwielbiam Alana Rickmana całym sercem, ale nie wydaje mi się by bardziej tu pasował. Po pierwsze nie przeskoczyłby swojej brytyjskości (i w sumie chwałą mu za to bo za to go kochamy) a Walt był Amerykaninem z krwi i kości. Po drugie kolejny duet Rickman- Thompson- niczego im nie ujmując bo kocham oglądać ich razem- to chyba było by już za dużo.

ocenił(a) film na 8
deadrys

Alan Rickman jest fantastyczny, ale nie pasuje tu zupełnie. Za bardzo brytyjski :) Hanks jak zwykle cudowny

użytkownik usunięty
deadrys

Hanks bardziej przypomina Disneya niż Rickman ..
Rickman nie pasuje kolego

Nie jestem "kolegą".

ocenił(a) film na 7
deadrys

Moim zdaniem, pod względem aparycji, do roli Walta Disneya pasowałby Adrien Brody. :) Tom Hanks jest świetny, ale czegoś mi tutaj brakuje. Natomiast co do Alana Rickmana, również go uwielbiam, ale zdecydowanie nie pasowałby do tej roli. Ze swoim angielskim akcentem, dystansem i chłodnym podejściem (takie wrażenie sprawia niemal w każdej roli, w której go widziałam, ale właśnie za to go wielbię) tę postać mógłby zniszczyć. Dlatego Adrien Brody. Tak, zdecydowanie żałuję, że to nie jego mogłam oglądać na ekranie :<

ocenił(a) film na 8
zafrina09

Adrien Brody jest za młody do roli Disneya, który w czasie gdy dzieje się akcja filmu był już po 60tce.

ocenił(a) film na 7
GG06

Fakt faktem, Brody jest za młody do roli Disneya. Jednak gdyby był starszy (lub gdyby Disney był wtedy młodszy) to i tak widziałabym w tej roli Brody'ego :) Ma w swojej twarzy coś, co miał też Disney. Nie wiem, może to chodzi o żydowskie rysy twarzy. W każdym razie jak dla mnie byłby idealny.

ocenił(a) film na 8
zafrina09

Hanks ma zbyt poczciwą twarz.

deadrys

Wizualnie Alan Rickman chyba rzeczywiście pasuje bardziej, natomiast nie miałam przyjemności oglądać go jak dotąd w żadnej roli, więc nie umiem ocenić, czy nadałby się do roli Disneya również pod innymi względami.

użytkownik usunięty
majka95k

Wizualnie bardziej Hanks ...
co wy chrzanicie ??

użytkownik usunięty
deadrys

Lubię, cenię i szanuję Hanka - ale kompletnie mi tu nie pasuje. Co do Rickmana (którego kocham szalenie) ciekawa jestem jakby się sprawdził w tej roli.
Czy lepiej? - o tym nikt się nie przekona, choć gdyby Alan się na to porwał, poprzeczka byłaby wysoka. :)

ocenił(a) film na 8
deadrys

Zgadzam się z Twoją propozycją. Rickman byłby strzalem w 10. Hanksa uwielbiam, ale nie pasuje mi do tej roli. Zwłaszcza, że Disney wcale nie wywarł na mnie pozytywnego wrażenia - taki cukierkowaty pajac. Wcale się nie dziwię autorce, że miała wątpliwości, by oddać mu historię, z którą była tak silnie związana. Owszem, ratuje go nieco opowieść o własnym dzieciństwie, ale cała ta jego wytwórnia wyglądała w tym filmie jak wielka bombonierka. Zwracanie się do siebie po imieniu, ściskanie się i przytulanie osób, które zupełnie się nie znają - nie, to nie są naturalne zachowania.

użytkownik usunięty
deadrys

Hanks był bardzo dobrym wyborem - wzbudzający sympatie tak jak i sam Disney, a Rickman, pomimo swego kunsztu aktorskiego, ani odrobinkę nie nadaje się do tej roli... Poza tym, wizualnie pasuje do roli Disneya jak pięść do nosa... Nie jest do niego nawet odrobinę podobny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones