PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=633417}

Raport z Europy

Europa Report
6,1 17 485
ocen
6,1 10 1 17485
5,3 3
oceny krytyków
Raport z Europy
powrót do forum filmu Raport z Europy

Prawa Fizyki

ocenił(a) film na 3

Przyspieszenie grawitacyjne:
Ziemia - 9,806 m/s²
Księżyc (księżyc Ziemi) - 1,622 m/s²
Europa (księżyc Jowisza) - 1,314 m/s²

Po wylądowaniu na Europie grawitacja na statku(lądowniku) jak i poza nim powinna być słabsza nawet od grawitacji na na naszym Księżycu, natomiast w filmie jest ona identyczna jak na Ziemi.

Sposób sztucznie wytworzonej grawitacji na statku podczas przebywania w przestrzeni kosmicznej został wytłumaczony, i nie mógł być zastosowany na powierzchni Europy.

aliasrutek

Dokładnie tak. A najciekawsze jest to, że wielu ludzi uważa, iż to ,,śmieszne chodzenie" jest spowodowane brakiem powietrza...

ocenił(a) film na 8
aliasrutek

a radość z filmu jak widze żadna...Gumisie tez oglądasz pod takim kątem??

carnivore1

carnivore1 +1

ocenił(a) film na 3
carnivore1

Moja ocena w znaczącym stopniu nie wynika z nieścisłości dotyczących grawitacji. Chciałem jedynie podzielić się tym faktem który tak bardzo rzuca się w oczy.

Autorzy sami się o to proszą. W trakcie filmu otrzymujemy dokładną informacje skąd ta grawitacja się wzięła w przestrzeni kosmicznej, a można było tego nie robić skoro wiedzieli, że będą niekonsekwentni w swoim realiźmie.

ocenił(a) film na 8
aliasrutek

Sci-Fi - fantastyka naukowa - jak na ten gatunek filmowy film oferuje o dziwo nie tylko fantastyke ale sporo naukowych faktów - nie zmienia to jednak faktu (sorki za to:) że ocena 3 za grawitacje to spora przesada - obejrzyj Interstellar - tam to masz dopiero nieścislości przeplatane z melodramatem i fantastyka XD

ocenił(a) film na 3
carnivore1

" Moja ocena w znaczącym stopniu NIE WYNIKA z nieścisłości dotyczących grawitacji. "

Nie miałem i nie mam zamiaru wypisywać wad czy też przytaczać konkretnych przykładów dlaczego dany film mnie nie zachwyca, chodziło mi jedynie o zwrócenie uwagi na coś co bardzo rzuciło mi się w oczy :)


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones