PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506606}
4,9 32 675
ocen
4,9 10 1 32675
3,1 10
ocen krytyków
Randka w ciemno
powrót do forum filmu Randka w ciemno

Film, jako bajka o księżniczce oczekującej na swojego księcia - niezły. Cieszy fakt, że księżniczka w końcu spiknęła się z księciem, którego nie traktowała jako kandydata do swojej ręki.
Trochę razi, że księżniczka ostatecznie odmawia "księciu", za którym latami wzdychała, dopiero przymuszona do konfrontacji z nim przez swe "damy dworu" (mimo iż wcześniej miała dowody na "plejbojowość" księcia), ale OK, mamy do czynienia ze współczesną bajką, więc i księżniczka zachowuje się współcześnie tzn. przyjaciółki myślą za nią.

Co do współczesności - w tym aspekcie film prawie nadąża za obowiązującymi trendami. Prawie, bo mamy w filmie geja, ale wątek lesbijski jest ledwie zarysowany - gej sugeruje, że jedna z przyjaciółek księżniczki jest lesbijką, ale tego nie możemy być pewni.

Więcej co do współczesności - mamy motyw emigracji współczesnych Polaków do Anglii "za chlebem", wręcz pochwałę takiej emigracji, co niestety już się zdezaktualizowało - ach ten kryzys, biedne władze państwowe a.d. 2013, które już raczej nie mogą liczyć na poparcie na "Wyspach", jak to było w 2005 roku.

A co do tytułowego zgrzytu - wzruszające jest w jaki sposób książę pomaga księżniczce zaatakowanej przez bezduszną, pełną hipokryzji złą królową (Kinię), w jaki sposób dama dworu powiadamia księżniczkę kim jest i co zrobił książę, wzruszający jest sam książę, ale reakcja księżniczki?! ZERO romantyzmu, niestety.

ocenił(a) film na 2
sendspam

Zgrzytem w tym filmie to jest Dereszowska. Jak usłyszałem z jej ust słowa "nie bądź kur ... taki dowcipny", to odechciało mi się oglądać. To jest przegięcie jaieś. Non stop klnąca jak szewc Dereszowska. Kto wymyślił taki scenariusz ? A, że jeszcze Zamachowski dał się wciągnąć w coś takiego. Wiadomo, że nie spodziewałem się nie wiadomo czego po polskiej komedii romantycznej w XXI wieku, ale klnca Dereszowska i sztuczna Maciag nie pomogy temu filmowi.

ocenił(a) film na 6
chemas

Rozumiem, że Dereszowska jest dla ciebie cnotką - panienką? Nie wiem na jakiej podstawie stworzyłeś sobie taką wizję - to jest po prostu aktorka, która może zagrać każdą rolę, w tym klnącej "Kini".
Swoją drogą ciekawe czy "Kinia" z tego filmu ma coś wspólnego z "Kinią" Kingą Rusin?

ocenił(a) film na 2
sendspam

Dereszowska nie jest dla mnie cnotką panienką i doskonale wiem na czym polega zawód aktorki. Może więc źle się wyraziłem, raziła mnie postać grana przez Dereszowską. Dodam jeszcze raz nonstop klnąca jak szewc. A dlaczego mnie to razi, ponieważ nie jest to, ani element komediowy ani romantyczny.

ocenił(a) film na 6
chemas

Postać "Kini" jest komediowa, a że nie romantyczna? No cóż, nie każda komedia musi być romantyczna, nawet lepiej, gdy nie jest.
Powtórzę - może "Kinia" ma coś wspólnego z "Kinią" Kingą Rusin?

ocenił(a) film na 2
sendspam

Okej. tylko, że ta komedia jest romantyczna, przynajmniej z założenia. A tak w ogóle, to mamy inne poczucie humoru. Ta cała Kini była dla mnie wulgarna i obrzydliwa i zamiast salw śmiechu, wywoływała raczej wymioty. Zaznaczam, że postać, żeby nie było, że czepiam się Dereszowskiej. Z Kingą Rusin dla mnie nie ma nic wspólnego, jak bym tak powiedział, obraziłbym panią Kingę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones