PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627920}

Ralph Demolka

Wreck-It Ralph
7,2 83 051
ocen
7,2 10 1 83051
7,5 30
ocen krytyków
Ralph Demolka
powrót do forum filmu Ralph Demolka

Baja została mi polecona, jako graczowi z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w pizganiu na
komputerkach i konsolach. No i cieszy Zangief, duszek z Pac Mana, Ken i Ryu kończący szychtę w
salonie, animacja mieszkańców domu z giery z Ralphem i Felixem, ale... Tu się kończy jakby cała
radość dla mnie z filmu. Jak Ralph wpada do tej gry wyścigowej, to na początku myślałem, że to
jakiś Zool będzie, a tu... Lekko czuję się oszukany. Po prostu rzetelna animacja w stylu Disneya z
puszczonymi zaledwie paroma oczkami do oldschoolowych zawodników.

ocenił(a) film na 6
ZaRaz2001

Zapomniałem o jednej kozackiej scenie z Tapperem. Za to mistrz!

ocenił(a) film na 9
ZaRaz2001

Trochę dużo smaczków ominąłeś ale nie chce mi się wymieniać :)

ocenił(a) film na 8
ZaRaz2001

Jeż Sonic się pojawia w tle oraz jego wróg Dr. Eggman - ten na spotkaniu terapeutycznym. Na tym spotkaniu jest też Bowser oraz Sub Zero. Ta gra z robalami klimatem Halo przypomina. To tyle ode mnie.... kolega na konsolach to za dużo nie grał... żeby Sonica i Bowsera nie poznać ;)

ocenił(a) film na 10
yablonski

Haha przy tym spotkaniu rypnąłem śmiechem. Ogólnie świetny film, brak głupich/żenujących dowcipów... no i tym bardziej jak ktoś siedzi w grach to ma dodatkową uciechę z tej całej bajki :) Na sam koniec dubbing... GENIALNY!

ocenił(a) film na 8
Kamil_Janecki

Dla mnie Lubaszenko bardzo dobry w tej roli.

ocenił(a) film na 10
ZaRaz2001

Cóż, tak naprawdę nie rozumiem dlaczego tyle osób spodziewa się, że w "Ralphie" będzie nieskończona ilość znanych postaci z gier.... Film nie miał być o Sonicu, Mario czy Zeldzie, tylko o oryginalnych bohaterach, na nich ma skupiać się historia.
Jeśli ktoś gdzieś słyszał, że to film "dla graczy", to wydaje mi się że reklamującym bardziej chodziło o klimat i tematykę...
Cameo'ów było nawet sporo, i nie przeszkadza mi, że nie było więcej. Za bardzo odwracałyby uwagę.
Jeśli poszedłeś na ten film tylko ze względu na nie, to... cóż, nie dziwię się. Ale nie oczekiwałabym w oryginalnej animacji Disneya historii o postaciach, które nawet do tej wytwórni nie należą...

ocenił(a) film na 9
ZaRaz2001

Konami code, gdy król otwiera skarbiec :D

ocenił(a) film na 8
ZaRaz2001

Paroma oczkami? Serio? Rzuć w takim razie okiem na to http://disney.wikia.com/wiki/Wreck-It_Ralph/List_of_Cameos

ocenił(a) film na 9
Curt90

Hej! Super Link podesłałeś! Dzięki! Ps: Do tych co narzekają na ten film, powiem tylko, że sam jestem staaarym graczem, i film mi się bardzo podobał. W filmie też nie mogło być mega dużo postaci z innych gier bo przecież nie wypłacili by się z licencjami. Jeżeli ktoś chciałby użyć w filmie postaci z gier jak np. Diablo, Fallout, Heroes of Might and Magic, Quake, Duke Nukem, UniversumLego, Sims, StarCraft, Warcraft, Red Alert itp itd - muszą za to zapłacić. A film jest świetny i dla graczy i dla dzieci. Polecam!

ocenił(a) film na 8
vdm

Podałeś praktycznie same tytuły na PC, a to nie jest mainstream w USA. :)

ocenił(a) film na 9
Solarius_Scorch

Wszytko jedno czy podaje tytuły z pc czy z konsol, automatów do gier czy innych platform. Chodzi o płatności za użycie wizerunku. Zresztą co ma do tego mainstream w usa, ten film nie był wypuszczony tylko w stanach :P.

ocenił(a) film na 8
vdm

Nie rozumiem argumentu o koszt użycia wizerunku: czemu Blizzard miałby być droższy albo mniej dostępny od Nintendo?

Co do mainstreamu w USA, to HELOU, to jest amerykański film, zrobiony dla Amerykanów. Film amerykański, który zarobi mnóstwo pieniędzy na świecie, ale w USA zalicza klapę, jest uznawany za klapę. Tak samo jest np. z filmem japońskim, który za zadanie ma zrobić karierę przede wszystkim w Japonii, a sukces zagraniczny to najwyżej miły bonus. I nie mów, że to głupie/nielogiczne, bo ja też tak myślę, ale niczego to nie zmienia.

Podkreślam jeszcze raz: w USA ci bohaterowie to nisza PC, która jest niewielka i raczej elitarna.

ocenił(a) film na 9
Solarius_Scorch

O matko... jeszcze raz. #1 W filmie jest wielu bohaterów, postaci z innych gier. Wiele osób się pyta czemu nie ma w tym filmie postaci z np. gry X. Odpowiedź moja brzmi - twórcy muszą się ograniczyć do jakiejś ilości postaci. Użyli wiele znanych. Ale nie mogą użyć wszystkich. Za użycie wizerunku kogoś z jakiejś gry/filmu/komiksu muszą zapłacić licencję. Tytuły podane przeze mnie są tylko przykładami, bo to nie muszą być postaci z gier PC. Mogą być z czegokolwiek. Ale użycie wizerunku w komercyjnej produkcji kosztuje. O to chodzi. Przecież to napisałem wcześniej, czego tu nie rozumiesz.

#2 Film jest zrobiony w USA, główny odbiorca to oczywiście widz z USA ale drugie tyle zarabia w innych krajach łącznie tj. Kanada, Japonia, Australia, UE, Rosja itd. Producenci to wiedzą dlatego nie dyskryminują zagranicznych rynków. Tylko, że ten temat który poruszyłeś ma się nijak do tylko tego, że stwierdziłem o kosztach wizerunkowych.

#3Nie powiedziałbym, że gry PC w USA to jest nisza. To jest ogromny rynek wart miliardy dolarów. Poza tym postaci w tym filmie są również z PC.

Mam nadzieję, że już wszystko wyjaśniłem.

ocenił(a) film na 8
vdm

A tak, teraz w pełni się zgadzam - wcześniej była zamota. :)

Aha, i plusik za awatar, dopiero zauważyłem. :P

ocenił(a) film na 9
Solarius_Scorch

Hehe no widzisz, muszę się nauczyć pisać dokładnie, pełnymi zdaniami. Ale jak się rozpiszę to ludzie nie czytają, bo za dużo tekstu. Więc staram się to pogodzić i formułować takie dwu trzy zdaniowe wypowiedzi :D. Ps. Awatar wypasiony brahmińskim mlekiem ;) Ale ostatnio w necie widziałem coś jeszcze lepszego - "Lego Fallout Boy"!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones