PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=701517}
6,9 11 128
ocen
6,9 10 1 11128
5,7 3
oceny krytyków
Równoległa rzeczywistość
powrót do forum filmu Równoległa rzeczywistość

Film na dobre 8.Dlaczego?
-bo zainteresował,pomimo tego,że akcja w większości odbywa się w jednym miejscu
-bo nie użyto żadnych efektów specjalnych,a wyszedł dobry film science fiction
-bo pokazał,że można zrobić dobre kino za 50 tyś.dolców w 5 dni
-szacunek dla aktorów,którzy grali improwizuąc
Na minus z pewnością są ujęcia kamery,tzw kamerowanie z ręki mi nie przypadło do gustu.

ocenił(a) film na 7
remik82

Jeżeli ma się dobry scenariusz i aktorów to można zrobić dobry film nawet tylko z dwoma postaciami w jednej lokacji.
Nie wiem dlaczego s-f miałoby być czymś wyższym niż zwykły film fabularnym.
To, że można kręcić s-f przy niskim budżecie udowodnił już serial X-files.

ocenił(a) film na 8
Leszy2

Przecież nie pisałem nic o wyższości gatunku s-f nad fabularnym...skąd taki wniosek?W dobie gigantycznych budżetów na robienie filmów,trafił się rodzynek w postaci Coherence...i szacun za to,że "jak się chce,to można".

remik82

Film SF też jest filmem fabularnym!

ocenił(a) film na 9
remik82

Z plusami oczywiście się zgadzam. A co do minusa to na początku też mnie drażniło to gubienie ostrości i latająca kamera. Ale później już się przyzwyczaiłem i nawet dodawało klimatu. Poza tym w końcu jakiś pomysł, z którego wyciśnięto 100%. A nie to co ostatnie filmy Nolana, gdzie potencjał pomysłu jest kompletnie niewykorzystany.

ocenił(a) film na 9
Banner

Ta kamera dodawał swoistego klimatu autentyczności wydarzeń.

ocenił(a) film na 8
remik82

Dobrze napisane. Dodam jeszcze to, że film wciąga po uszy i stylem (nie treścią) bardzo przypominał mi The Man from Earth - niewielka grupa postaci, jedna lokacja, dużo zabawy z mózgiem widza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones