PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490328}
7,4 72 tys. ocen
7,4 10 1 72268
6,4 29 krytyków
Różyczka
powrót do forum filmu Różyczka

Co z tą Polską?

ocenił(a) film na 10

Różyczka - film naprawdę wart uwagi, świetnie zrobiony, świetnie zagrany - poruszający kwestie, które warto poruszać od czasu premiery (tj.12marca) uzbierał na filmwebie 747 głosów.. Kick Ass - amerykański shit, film o niczym w ciągu kilku dni ma na swoim koncie niewiele mniej bo 626.

Jak to się dzieje, że tak dobre filmy jak "Różyczka" są tak niedoceniane przez widownię?

aPosing

Gdy budowano zaufanie do EU i zwalczano ksenofobię, zbudowano ksenofilię.

ocenił(a) film na 10
Victor_Fw

Az mi sie slabo robi jak widze zachwyt nad tym wszystkim co nie polskie..

ocenił(a) film na 10
aPosing

Po ponownym obejrzeniu tego filmu dziwie sie jeszcze bardziej, ze widownia wykazuje tak male zainteresowanie tym tytulem.

ocenił(a) film na 9
aPosing

Ten film nie jest dla wszystkich po prostu. Mało kto interesuje się życiem w PRL`u.... Z drugiej strony jak był made in USA pewnie miałby więcej głosów. Dla mnie w każdym razie świetny - wiernie oddał klimat.

ocenił(a) film na 9
aPosing

Film, jako taki, ale że jestem z tego pokolenia, to mną wstrząsnął! Do 1989 nie wiedziałam, że Paweł Jasienica, nazwijmy wszystko po imieniu, TO przeżył. Czytałam Wittlina i w Rosji takie praktyki były na porządku dziennym, w Polsce pewnie też, ale, że w tym przypadku dotyczy to Takiego pisarza, to wyszło na światło dzienne, a ile osób "nic nieznaczących" tego doświadczyło? To były paskudne czasy!!!
P.S. Oczywiście Jasienica umarł na raka płuc, ale wszyscy "my " wiemy, że chodzi o niego!