PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564694}
7,8 140 tys. ocen
7,8 10 1 140171
8,0 45 krytyków
Róża
powrót do forum filmu Róża

Temat dość ciekawy, gdyż opowiada o pierwszych latach po wojnie na Ziemiach Odzyskanych.
Ale czy warto ten film obejrzeć?

ocenił(a) film na 2
Marik1234

Nie warto. Jak chcesz zobaczyć powierzchowne i bez emocjonalne filmidło to pewnie Ci się spodoba. Brutalne sceny, które miały podnieść realizm ówczesnych czasów tj. zbiorowe sceny gwałtu kobiet czy "akcja z siekierą" dodane na siłę. Po tonie głosu głównego bohatera ma się wrażenie, że jest wiecznie naćpany... Muzyka poniżej krytyki, jedynie zdjęcia przykuły moją uwagę - to jedyny pozytyw.
"Róża" to prawdziwy dramat - nawet piwo nie pomogło... Ocena 8/10 to jakaś kpina. No tak ale to "polskie" więc jak na polski film to super produkcja, więc trzeba dodać ze 2 stopnie w górę. Żałosne.

smoke_city

To jest twoje zdanie.

ocenił(a) film na 10
Marik1234

Oceniłam ten film na 10. Dorociński i Kulesza grają po prostu fenomenalnie, najwyższy kunszt aktorski, poza tym jest naprawdę poruszający i sam temat filmu jest ważny, nie znam innych filmów o tej tematyce, scena maltretowania na końcu wstrząsająca. Film jest jednym z lepszych jakie widziałam. Na pewno pozostanie w pamięci.

ocenił(a) film na 2
moniq60

10 ??? Arcydzieło ? nie dziwię się, że ten film ma tak wysoką ocenę. Już nie będę tu smęcił, ale naprawdę niezasłużenie.

ocenił(a) film na 10
smoke_city

Nie wiem czemu to Cię tak dotyka, każdy ma inne zdanie, ty możesz dać 1 , ja mogę dać 10 , takie życie; )

ocenił(a) film na 5
smoke_city

sredni film. bohaterowie drewniani, film przewidywalny, bledy logiczne - muzyka? tam w ogole jakas byla?
nagromadzenie gwaltow absurdalne, a nawet jesli nie to czemu ma to sluzyc - pokazaniu oczywistej "prawdy" ze na wojnie gwalca i zabijaja? no mega odkrycie.
analizy psychologicznej brak podobnie jak ciekawych dialogow.
do tego jest to ponuractwo jakich malo i dluzy sie

ocenił(a) film na 10
smoke_city

Weź w ogóle co Ty typie wygadujesz.. Film cieszy się ogromną popularnością na filmwebie, każdy ma o nim dobre zdanie, ale zawsze znajdzie się jakiś hejter, który nawymyśla jakie to okrutne wady ma film.. Przepadnij..

ocenił(a) film na 2
GregorQ

"Typa" poszukaj sobie wśród znajomych. Filmweb to miejsce gdzie wyraża się opinie, a moja na temat tego filmu jest negatywna. Jak Cię to boli to załóż sobie inny wątek i wychwalaj to "arcydzieło".
"każdy ma o nim dobre zdanie" - jakoś tego nie widać... a każdy kto ma negatywne zdanie to według Ciebie hejter? Sam przepadnij.

ocenił(a) film na 7
Marik1234

Według mnie warto. Ani Kulesza, ani tym bardziej Dorociński to nie moja bajka, więc jeśli nawet oni mi nie zepsuli widowiska to coś musi w tym filmie być. Chociaż w sumie nie wiem co. Mieszanka ciszy z krzykiem? Czystości z brudem? W sumie nawet nieźle to skonstruowane. No i polskie,a ja polskie kocham.