PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564694}
7,8 139 769
ocen
7,8 10 1 139769
7,9 39
ocen krytyków
Róża
powrót do forum filmu Róża

Nareszcze! Znany reżyser Wojciech Smarzowski powiedział w radiowej Jedynce, że planuje
nakręcenie filmu o rzezi wołyńskiej.
Rozpoczyna właśnie prace nad scenariuszem
Jaki jest pomysł Smarzowskiego na film? - To nie będzie czarno-biała historia. Rozdzielam
banderowców od
Ukraińców. Będzie tam również o akcjach odwetowych Polaków. Ten film będzie uwierał. Przede
mną też dość duże
wyzwanie, jak pokazać, żeby nie pokazać, bo to są okropne rzeczy, które się tam wydarzyły - mówi
reżyser.

- Nie zawężałbym tego tylko do Wołynia. To dość istotne dla mnie i dla Kresowiaków. Chciałbym,
żeby film dotyczył
całych Kresów. Akcja zaczynałaby się jeszcze przed wojną, a kończyła w 1943-44 roku - mówił w
Jedynce reżyser.
Epilog toczyłby się w 1945 roku, kiedy wypędzeni opuszczali Kresy.

Smarzowski mówił nawet, że w pewnym momencie zastanawiał się, czy nie poprosić o pomoc
ukraińskiego
reżysera, któremu miałby oddać połowę filmu. Chciał, by w ten sposób reprezentowany był punkt
widzenia obu stron.

- Dla idei byłoby to bardzo fajne. Dla filmu też, ale pod warunkiem, że po stronie ukraińskiej byłby
odpowiedni reżyser.
Jeżdżę po różnych festiwalach i gdyby był jakiś dobry reżyser z Ukrainy, tobym go znał -
powiedział, tłumacząc,
dlaczego pomysł upadł.-Wyborcza

Magdalena_42

Róża była rewelacyjna. Jeżeli ten projekt faktycznie dojdzie do skutku, to mam nadzieję, że będzie równie dobry. Jest na co czekać.

użytkownik usunięty
Magdalena_42

ja również czekam z niecierpliwością :)

ocenił(a) film na 10

Oby nie był to zakłamany film typu była wojna i wszyscy mordowali.Liczę na rzetelne przedstawienie tematu przez pana Smarzowskiego do którego mam spory szacunek za dotychczasowe filmy.

użytkownik usunięty
a_kwitek

podzielam Takie nastawienie, pozdr i pomarańczy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones