PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=187480}
7,5 7 806
ocen
7,5 10 1 7806
8,1 9
ocen krytyków
Pusher III Jestem aniołem śmierci
powrót do forum filmu Pusher III - Jestem aniołem śmierci

Ostatnia część Pushera, która dalej (o dziwo) trzyma bardzo wysoki poziom.

Niby znowu ten sam zestaw tricków - zmiana bohatera na głównym stanowisku, brud, smród, dragi, zabójstwa i wieńczące wszystko otwarte zakończenie, ale całość jest porażająca, głównie dzięki realizmowi całej historii. Nie ma tu dobrych bohaterów – są źli, jeszcze gorsi, a świat oszalał zupełnie.

Warto też zwrócić uwagę na zaskakujący brutalizm scen pozbywania się zwłok, które przewyższają pod względem kino gangsterskie z Ameryki czy Anglii (spod ręki Scorsese, czy Ritchiego). Pusherowe sceny nacechowane są przesadnym wręcz naturalizmem – od wieszania delikwenta na hakach, przez upuszczanie krwi, wyjmowaniu wnętrzności, po rozczłonkowywanie – coś charakterystycznego dla kina exploitation.
Naprawdę mocne !!

Moja ocena - 7/10

użytkownik usunięty
Grifter

moge się tylko zgodzić. Dodam,że 3 to moje pierwsze zetknięcie z Pusherami i obawiam się,że reszta trylogii nie będzie już tak rewelacyjna.
reżyseria perfecto. Kamera z ręki i nocne zdegenerowane uliczki kojarzą mi się <jak zwykle> tylko z jednym "TKOCB".
Przyjęcie poprzerywane scenkami w restauracji,używkami w kiblu to już nic innego jak "Wesele".
Lynchem i Cassavetesem mi tu silnie miejscami zapachniało,<ta
ponura miażdząca muzyka oddająca stan umysłu jak w Eraserheadzie> ale te całe napuszone porównania do postmodernizmu czy już stylu Tarantino kompletnie z dupy wyjęte.
a Zlatko Buric ?,cóż to była za kreacja ! aż go chyba sobie włącze do ula bo z tak realistycznym a zarazem groteskowym <wyklucza się wiem> bohaterem nie miałem dawno do czynienia.
sam przezyłem wszystkie wydarzenia,ja wyciąłem polaka i reszte w pień,zerwałem z nałogiem,to ja byłem aniołem smierci....

9+/10

ocenił(a) film na 7

Fajny komentarz...

Zdania co do wyższości drugiego Pushera nad trzecim (lub odwrotnie) są podzielone (pierwsza część jest bodaj najsłabsza). Sam nie umiałbym wskazać faworyta. Skoro lecisz już od końca, sięgnij po drugą część, nie powinieneś się zawieść...

Ja z kolei dorwałem tegoroczny film Refna "Bronson" - ponoć niezłe kino !!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones