PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656595}

Przeznaczenie

Predestination
7,1 74 021
ocen
7,1 10 1 74021
6,2 12
ocen krytyków
Przeznaczenie
powrót do forum filmu Przeznaczenie

Ehtah Hawke, bohater jest dla siebie własnym ojcem (i to zrozumiem), ale i matką (tu definitywnie przegięto). Lubie filmy SF o podróżach w czasie; Efekt motyla, Deja vu, Next, ale tutaj definitywnie przekombinowano i naruszono granice dobrego smaku - związek kazirodczy, który niesie negatywne skutki w tym różne patogenie (stąd może u bohatera dezorientacja i psychotyczne zachowania). Film miał za zadanie, zdaje się pokazać niesamowite paradoksy rządzące czasem, ale poszedł z tym za daleko, aż mózg się lansuje i tak samo, jak sam bohater, tak i scenarzyści się w tym pogubili
PS. Kto urodził samego bohatera, zanim ten urodził samego siebie? Czy jest też swoim dziadkiem (związek z bibliotekarką) Kto jest kogutem i gdzie jest głowa węża pożerającego swój ogon? Czy da się to w ogóle ogarnąć, czy jest to jak ten paradoks czasowy: "Co będzie ze mną jeśli cofnę się w czasie i zabije swojego dziadka, nie narodzę się, ale jak tak, to wtedy nikt nie zabije mojego dziadka, czyli jednak wychodzi, że powinienem istnieć i wtedy mogę zabić dziadka itd itd "

ocenił(a) film na 7
piotrek710

Ponadto bohater nie mógł urodzić samego siebie, z punktu biologicznego i psychologicznego - nie mógł być klonem (był raczej jak bliźniak jednojajowy) pod względem genetycznym (procesy mieszania genomu na poziomie gamet: segregacja chromosomowa, crossing-over), ale także w kwestii psychiki, która musi być inna, bo powstaje tu nowy byt ludzki, plus efekty środowiskowe (które tu starano się zminimalizować, ale jednak są) - jest niemożliwe.
Ale choć film (SF, jest tu fikcji więcej) niepoprawny i zagmatwany to jednak jest w nim coś tajemniczego co zmusza do myślenia. Dałem sześć bo jednak film w niektórych aspektach: gra aktorska, oryginalność i to że wywołuje kontrowersje, jest także na plus, ale biologicznie (pod względem praw genetyki) to bzdura.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones