PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=322815}

Prorok

Un prophète
7,3 34 115
ocen
7,3 10 1 34115
7,4 18
ocen krytyków
Prorok
powrót do forum filmu Prorok

Zacznijmy od tego gdy Malik jedzie na spotkanie z Lattrachem, Cesar przed przepustką mówi do niego:

"masz rozmawiać i słuchać, sprawdź koszty cięcia powiązań z Włochami, powiedz mu, ze jestem zainteresowany negocjacjami bez Jacky Marccagiego i innych"

Dalej w rozmowie z Lattrachem Malik wypowiada takie słowa:
"Chce wiedzieć, za jaką cenę, odpuścisz interes z Włochami w kasynie.(tu wg pojawia pierwsza niejasnosc, bo nie jest to, to samo co koszty powiazan, tak mysle, ale idzmy dalej)

Jeśli się zgodzisz, zagwarantuje twoją pozycję na automatach do gier.
Jak chce zagwarantować nam robotę? Kartką żywnościową?
Nie, za pomocą samorządu.
Sampiero zagwarantuje twoją pozycję z Marcaggim i Radą Korsyki.

W tej negocjacji miało chyba chodzić o odsnięcie Marcaggiego od tego interesu, byłaby to na swój sposób zdrada, jak wiec potem poprzez jego osobe Cesar moglby zagwarantować pozycje Lattrachowi?

Potem wychodzi jeszcze sprawa kreta, do ktorej wrócimy za chwile.

Następnie Sampiero rozmawia z Cesarem, o tym, ze Marccagi, chce go odsunac od interesu, pojawia sie takze sprawa kreta.

Ostatecznie na ostatniej przepustce Malik ma zabić Marccagiego, z pomoca Ryda i Ventoriego, ale pobietego Ventoriego oddaja w rece Marcaggeigo, zeby mogl sie zemcic za zdrade.

Co sie dzieje dalej? Widzimy arszetowanie jednego ze strazników, który był w wiezieniu po stronie Kostyranczyków. Czemu go aresztuja? Czy to Marcaggi podjal jakies ruchy na zewnatrz?
A potem widzimy jak jeden wiezien z ekipy Cesara zostaje zaaatakowany. O co chodzi z tym atakiem w wiezieniu? On był kretem? Czy moze przez kreta został zaatakowany?

I jeszcze kilka pytan:
Dwa razy pada nazwisko Lhangerri, Lattrache pyta Malika czy tez z nim rozmawia, a Cesar mowil o odunieciu go od interesow, kto to był?
Czy to ten facet do ktorego Malik zanosi walizke na pierwszej przepustce?

I dlaczego pozostawienie przy zyciu Marcaggiego, miało tak znaczacy wpływ na relacje Malika z reszta Arabów? Znaczenie je polepszylo i chyba nie chodzi o sam fakt przeciwstawienie sie woli Cesara, ale cos wiecej.

Mam nadzieje, ze jasno nakreslilem swoje watpliwosci, czekam na odpowiedzi.

użytkownik usunięty
blessdamic

Mam wrażenie,że mamy podobne wątpliwości co do niektórych aspektów tego filmu.Z tą różnicą,że moje pytania biorą się stąd,iż oglądałem ten obraz z "rozjechanym"synchronem napisów.Porażka.Stop klatka,przewijanie do tyłu....masakra.Nie mam czasu na obejrzenie go powtórnie dlatego podłączam się do wątku.Może coś mi się rozjaśni,bo na razie ni hu hu.Jedna prośba:Kim byli jadący samochodami za bohaterem w końcowej scenie ludzie?Jedna odpowiedź i stanie sie światłość.Może coś załapię bez powtórki tej "makabry"seansu.
pozdrawiam

ocenił(a) film na 6

Są to Arabowie, którzy go pozdrawiaja, okazuja szacunek, jest wsród swoich. Jada za nim zapewne w celu ochrony, przed ewentualna zemsta ze strony ludzi Cesara, a może Marcaggiego? Na pewno nie jest to jednoznaczna scena.

ocenił(a) film na 6
blessdamic

w góre, zeby nie przepadło, temat juz troche wisi, a nikt nie potrafi odpowiedziec?

ocenił(a) film na 10
blessdamic

Oglądaliśmy chyba film z tym samym tłumaczeniem, obawiam się że niejasności fabuły mogą mieć związek z niedokładnym przekładem ale nie znam francuskiego żeby sprawdzić oryginał. Nie udało mi się w każdym razie odkryć kim jest Lhangerri, jest szansa że na DVD będzie trochę jaśniej to wytłumaczone.

Aresztowanie strażnika i zwrócenie się przeciwko sobie Korsykańczyków były inspirowane przez Marcaggiego, wyeliminował ludzi lojalnych wobec Cesara, pozostawienie go w więzieniu z wyrokiem dożywocia, pozbawionego siły i wpływów mogło wydawać się gorszą karą niż śmierć.

Dobre relacje z Arabami Malik sobie wypracował przekazując pieniądze Imamowi i dogadując się z Lattrachem - kuzynem Hassana, szefa brodaczy w więzieniu. Poza tym z pochodzenia jest Arabem i Hassan wcześniej wyciągał do niego rękę i mówił "bracie", nie dziwi mnie że jak Malik zerwał z Koryskańczykami to przyjęli go do siebie.

Ludzie jadący samochodami za Malikiem to jego pracownicy, ich twarze widać na filmie DVD który przysłał mu do więzienia Reyeb, przedstawia ich jako "przyjaciół z Marbelli". Ta sama grupa wiąże i fotografuje matkę Egipcjanina kilka scen wcześniej. Mieli też zabić Marcaggiego ale się przestraszyli i dlatego Malik musiał zrobić to sam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones