PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1238}
7,4 202 677
ocen
7,4 10 1 202677
6,7 23
oceny krytyków
Pretty Woman
powrót do forum filmu Pretty Woman

motyw Kopciuszka , nawiasem mówiąc naiwnie kretyński, był wykorzystywany do obrzydzenia - bogaty facet zakochuje się w : gosposi, sprzątaczce, kucharce, babci klozetowej na dworcu centralnym itd. Ale w prostytutce??? no proszę... to już nawet nie jest naiwnie głupie tylko żenująco niesmaczne...


ocenił(a) film na 9
annikki27

Ale co tak dokładnie jest "żenująco niesmaczne...".? To , ze mężczyzna zakochuje się w kobiecie. Dziwny punkt widzenia. Zawsze uwazałem to za naturalne ale widocznie świat się zmienil a ja tego nie zauważyłem

ocenił(a) film na 1
HRA

jak słusznie zauważyłeś mężczyzna zakochuje się w KOBIECIE. Prostytutkę też określa się słowem na k, ale trochę inaczej brzmiącym ( w oryginalnym tekście zresztą słowo to pada kilkakrotnie). Po prostu są Kobiety i k... i to właśnie jest niesmaczne. To jak jak w popularnym przykładzie - umyłbyś zęby szczoteczką , której przed Tobą używało kilkadziesiąt (kilkaset???) osób?

ocenił(a) film na 9
annikki27

Ja po prostu nie stosuje pewnych podziałów. Albo inaczej - nie stosuje podziałów w taki sposób jak ty. Nie uwazam za słuszne dzielenie ludzi { tu kobiet} na lepszych i gorszych z powodu wykonywanej przez nich pracy. Prostytutka moze być święta a z pani prezes banku moze być kawał k...y. Profesja nie świadczy o charakterze człowieka
Przyklad ze szczoteczką do zębów jest jak dla mnie dosyć niefortunny. Nie słyszałem o szczoteczce, której używałoby kilka osób,nie mówiac o kilkuset. . Do tego chyba właśnie takie porównanie; Kobiety ze szczoteczką do zębów jest niesmaczne

ocenił(a) film na 10
HRA

annikki27 polecam książkę ''11 minut ''Coelho może inaczej spojrzysz na motyw prostytucji ;p i zobaczysz ze to nic dziwnego ze facet zakochuje sie w k......jak to nazwales

ocenił(a) film na 9
luckygirl23

Watpie. żeby to cos dało

ocenił(a) film na 1
luckygirl23

czytałam , nawet lubię Coelho, chociaż moim skromnym zdaniem świat jest nieco bardziej skomplikowany niż w jego książkach. Za to zwykle kończą się optymistycznie i to mi się podoba

ocenił(a) film na 9
annikki27

Odezwała się strażniczka moralności;)

annikki27

no świetnie - ale miałby się nie zakochać bo jest bogaty? BUHAHA - jakby laska wyglądała jak Julia w tym filmie to mogłaby być nawet z kosmosu, po 1000 facetów i stadzie słoni - wystarczy, żeby nie miała HIV... Widać zazdrość, bo w tobie pewnie nikt się nie zakochuje, a w końcu "taka porządna jesteś".

ocenił(a) film na 1
yosh1

czyli tylko wygląd się liczy, nieważne co w środku, gratuluję podejścia do życia, z tak "wysokimi"wymaganiami przynajmniej nie masz problemu ze znalezieniem dziewczyny

ocenił(a) film na 9
annikki27

Z ocenianiem: co kto ma "w środku", to na twoim miejscu nie wdawałbym się w polemiki

ocenił(a) film na 1
HRA

polecam Ci "Biały pałac", wprawdzie Susan Sarandon nie jest tam atak "piękna i młoda" jak Julia Roberts, ale to przepiękny film o prawdziwej miłości do OSOBY, a nie fascynacji ponętnym ciałem.

annikki27

"przepiękny film o prawdziwej miłości"

jakaś ty prostolinijna i zindoktrynowana. Do tego na bank jesteś ropo-trollem 70 kg 162 cm z cyklu "jestem jaka jestem" HAHA

ocenił(a) film na 1
yosh1

pozwól, że Ci coś uświadomię, nie każda ładna dziewczyna jest idiotką, czasem inteligencja idzie w parze z uroda. Wiem , że do większości samców to nie dociera, na żenujące zaczepki macho myślących, że każda blondi w krótkiej spódniczce rozdaje swój numer telefonu na prawo i lewo też już nie zwracam uwagi. Oczywiście po obejrzeniu takiego głupawego filmiku, co poniektóry kretyn podchodzi do atrakcyjnej laski i pyta za ile. ale taki folklor, można się przyzwyczaić ...

annikki27

"nie każda ładna dziewczyna jest idiotką" - a co mają do tego ładne dziewczyny i dlaczego miałbym tak niby uważać? Ja piszę o brzydkich, czyli tobie - siedzącej przed netem i wypisującej bzdury o filmie w zasadzie dla mężczyzn. Jak tak ci brak "prawdziwej" miłości to załóż konto na FB albo czymś takim, a nie za ocenę filmów się zabierasz lol.

ocenił(a) film na 1
yosh1

żałuję, że muszę się zniżyć do twojego poziomu, ale wytłumaczę, to ja pisze o tobie, czyli jednym z kretynów śliniących się na mój widok na ulicy, który sensownego zdania nie umie sklecić, bo za dużo durnych filmów ogląda. A PRAWDZIWEJ miłości bynajmniej mi nie brakuje, dlatego wkurza mnie taka cukierkowa tandeta. Ale nie wymagajmy zbyt wiele Julia fajnie wygląda, tyle twój mózg obejmuje

ocenił(a) film na 9
annikki27

Przeczysz sama sobie. Albo ważne jest to, jaki kto zawód wykonuje albo co ma w środku:) Wydaje mi sie, że dla Ciebie liczy się zawód.

ocenił(a) film na 7
annikki27

Jezu, dziewczyno to jest tylko film ...

ocenił(a) film na 10
yosh1

SWIĘTE SŁOWA!

ocenił(a) film na 10
annikki27

od keidy nie mozna kochac dziwki? JESTES JAKAS WYSLANNICZKA BENIA CZY CO? ONA TEZ JEST CZLOWIEKIEM A WIDOCZNIE G UMIALA I ZOSTALA DZIWKA - NIEWAZNE. FILM MOZE I NAIWNY ALE CIESZY, A MOTYW KTORY PRZEDSTAWIASZ REALIZOWANO POZNIEJ, PO TYM FILMIE ;p PZD!!

annikki27

to pewnie też nie słyszałaś że miłość nie wybiera, nie patryz na prace ,wiek, urode.Poprostu to się dzieje a że w filmie padło na prostytutke to co w tym złego, taka nie ma prawa na księcia ;) heeh no spoko pozdro..;)

annikki27

Brzydzę się tobą jako osobą. Bije od ciebie ograniczenie i umiłowanie schematów. Mówisz o naiwnie i wielokrotnie powtarzanym motywie, a sama przedstawiasz jeden z bardziej popularnych i zakłamanych schematów tj. dziwka = kreatura - różnie rozumiana - nieczysta, niegodna, niemoralna, niewarta. Nie chciałabym mieć choćby w swym najdalszym otoczeniu osoby, której wystarczy czyjaś profesja, by wycenić wartość jej wykonawcy. Jesteś płytką, schematyczną, szarą myszą.

ocenił(a) film na 1
dimitria

bardzo głęboka i inteligentna ocena FILMU. Zwykle nie odpisuję osobom, które potrafią jedynie obrażać innych, ale twoja wypowiedź mnie tak szczerze ubawiła, że nie mogę się powstrzymać. Wybacz , że zniżę się do twojego poziomu osobistych wycieczek (przecież skomentowanie filmu może być dla niektórych za trudne), ale musisz być albo prostytutką albo alfonsem, tak gorąco bronić sprawy może tylko osoba bezpośrednio zaawansowana. Nawiasem mówiąc nie mam nic do prostytutek, po prostu jakoś nie wierzę, żeby w życiu przytrafiały im się tak durne historie jak tymże dziele filmowym. Ale życzę powodzenia, może jak ci się się życie ułoży , przestaniesz obrażać innych ludzi.

ocenił(a) film na 9
annikki27

trochę tolerancji ;)prostytutka to też człowiek, a, że jest niemoralna. no cóż. tutaj tak naprawdę nie ma się co dziwić. media i ludzie mówią, że sex to towar, więc nie ma w tym nic dziwnego, że tacy ludzie chodzą po świecie, czasami nawet dzieje się tak, a nie inaczej, bo takie osoby uważają, że nie mają wyjścia. nie czarujmy się, sex to rzeczywiście towar, który można kupić za dosłownie kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt godzin spędzonych z kobietą/mężczyzną. a co najbardziej śmieszne. takie osoby nawet nie wiedzą, że propagują sex jako towar, bo przecież one są lepsze od prostytutek, bo trzeba czekać te kilkanaście godzin więcej i nie biorą za to kasy, a później zdziwienie, że nastoletnie dziewczyny pozwalają się obmacywać kolegom, że kilkunastoletni chłopak zaliczył już całą klasę z liceum, że 15latka jest w ciąży i nie wie z kim konkretnie. a co do filmu, to ja się nie dziwię, że można się zakochać w prostytutce. Bohater kochał po prostu jej osobowość (chyba nawet w tym filmie mówi za co ją konkretnie kocha).i wiedział, że "przyjdą trudne chwile, że nadejdą momenty w których któreś z nich lub oboje będą chcieli odejść, ale wiedział również, że jeśli nie spędzi z nią reszty życia, będzie tego żałował, ponieważ w głębi serca wiedział, że Vivian jest dla niego stworzona"

ocenił(a) film na 8
annikki27

Po 1 nie ZAAWANSOWANA tylko zaangażowana, jeśli już. Znaj znaczenie słów których używasz.
Po 2 zapewniam cię, że nie tylko takie osoby potrafią bronić innych.
Po 3 ty również powielasz schematy.
Po 4 miłość może spotać każdego.
Po 5 takie jak ona też są kobietami.
Po 6 prowokujesz ludzi do obrażania cię.

ocenił(a) film na 8
annikki27

wiadomo ze to jest cos obrzydliwego w zawodzie prostytutki ale tutaj widzimy ze ona sie jednak zmienia prawda?
tez bym takiej kobiecie nie zaufał i niegdy bym sie nie zwiazał, ale każdy inaczej postepuje...
myśle jednak że w normanym zyciu z ex-prostytutka zycie na dłuższa mete jest nierealne, bo moze będzie ciągneła psa do kiełbasy

ocenił(a) film na 10
annikki27

Ale ten film to już klasyk a takich filmów się po prostu nie krytykuje

ocenił(a) film na 8
annikki27

Była inteligentna, intrygująca i ładna, opowiedziała mu swoją historię, widocznie jego nie obchodziło kim była wcześniej.

ocenił(a) film na 10
Voiselle

W sumie nie mogło go obchodzić, bo przecież sam ją zaangażował właśnie jako dziewczynę do towarzystwa. Byłoby dziwne gdyby później miał o to do niej pretensje.

annikki27

Kolejny wywód elektoratu Kaczyńskiego. ŻENADA

ocenił(a) film na 9
jamesdawid

Absolutnie protestuję. Wywód elektoratu Kaczyńskiego , to był mój wywód. Nie dam sobie odebrać pierwszych skrzypiec
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
annikki27

wszyscy biali i niewinni...prostytutka to tez czlowiek...profesja nie swiadczy o niczym.....i racja ale zaloze sie ze nie jedno z was przy nadarzajacej sie okazji poniza,ponizylo lub ocenialo osoby na nizszych stanowiskach,,,,uprawiajacy gorszy zawod niz WY. studenciki..".ONI studiuja ONI! a ta tylko po zawodowce" nie raz mozna uslyszec przebywajac w grupie "medrcow" ...samo zycie obludnicy.... a co do filmu...super! Ju;ia piekna zajbista. gdybym miala szanse poznac milionera tez bym zostala prostytutka....latwy szmal XD

użytkownik usunięty
annikki27

Prostytutka to też człowiek, tak samo jak każdy inny. Niektórzy ludzie są gorsi - kradną, zabijają, gwałcą, a na nich nic złego nie powiesz. To jest właśnie ludzkie myślenie - nie popatrzę na siebie samego, ale oceniam innych. Za przeproszeniem, kim ty kur*** jesteś, że możesz bawić się w jakiegoś człowieka, który nadaje innym ludziom prawa i wartości?

Może niech w obronie prostytutek staną kobiety , które były zdradzane przez mężczyznę właśnie z prostytutką.......
Albo mężczyźni , którzy korzystają z usług prostytutek.
Niby ,że dzieci, mieszkanie itd..... było się uczyć a nie dawać d ,żeby mieć łatwy zarobek.

ocenił(a) film na 8
annikki27

Najlepiej krytykować. Spójrz na siebie.

Poza tym prostytutki często są zmuszone do swojej profesji - nie mają za co utrzymać mieszkania, czy wyżywić dzieci. Pomyślałeś o tym? Zamiast krytykować, powinieneś starać się zrozumieć drugiego człowieka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones