PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495847}

Pozwól mi wejść

Let Me In
6,2 32 543
oceny
6,2 10 1 32543
6,5 6
ocen krytyków
Pozwól mi wejść
powrót do forum filmu Pozwól mi wejść

jak uważacie, która wersja lepsza: amerykańska czy szwedzka (i pod jakimi względami, tj. na przykład: w którym filmie lepiej były wykreowane postacie; który bardziej trzymał w napięciu itp.)? nie oglądałam jeszcze żadnej, dlatego chciałabym się dowiedzieć co wy na ten temat sądzicie.

ps - jak nazywa się autor książki, na podstawie której został nakręcony film (o tym samym tytule)?

z góry dziękuję :)

ocenił(a) film na 6
LadyAnarchy

Szwedzka lepsza.

ocenił(a) film na 6
LadyAnarchy

Jak napisał sprocket szwedzki film lepszy w każdym elemencie - nie wiem poco się kręci takie remaki

ocenił(a) film na 7
jacator74

A no po to by na rodzimym rynku (hameryka) wydoić jeszcze więcej kasy!
No i może "reszta świata" też coś kabzy dorzuci . . .

LadyAnarchy

Zdecydowanie szwedzka lepsza, przede wszystkim znacznie bliższa książce jeśli chodzi o klimat - mroczniejsza, brudniejsza, bardziej ponura i depresyjna.

Autorem książki jest John Ajvide Lindqvist. Polecam, świetny pisarz.

ocenił(a) film na 8
LadyAnarchy

Bardziej podobał mi się remake, ale oryginał też jest bardzo dobry. Może też patrzę trochę na to przez pryzmat tego, że "Let Me In" to kolejny film reaktywowanej wytwórni Hammer, jak na razie najlepsza jej produkcja od powrotu (wcześniejsze "Zmartwychwstanie" oraz "Rezydent" niestety mnie nie porwały); choć po cichu mam nadzieję, że planowana na ten rok "Kobieta w czerni" ją przebije.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones