PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504947}

Powtórnie narodzony

Venuto al mondo
7,7 21 tys. ocen
7,7 10 1 20832
4,5 4 krytyków
Powtórnie narodzony
powrót do forum filmu Powtórnie narodzony

SPOILER

ocenił(a) film na 10

Błagam niech ktoś wyjaśni mi fabułę i sens (problematykę) tego filmu bo boję się,że źle go
zrozumiałam! Nie obrażajcie,ale pomożcie zrozumieć. Ciężki film... bardzo! Bardzo
skomplikowany

ocenił(a) film na 8
dstefaniak

ale czego nie zrozumiałaś?

ocenił(a) film na 10
angina230177

końcowki z Aska i dlaczego Diego zostal z Aska ,a nie wrocil z Gemma i dzieckiem.

ocenił(a) film na 9
dstefaniak

No właśnie, ja też się nad tym zastanawiam. Po pierwsze nad tym, dlaczego z nią nie pojechał na tym lotnisku (bo miał się opiekować Aską, tak?), po drugie w zasadzie dlaczego Gemmie o tym wszystkim nie powiedział? I skoro Aska była w niewoli i trzeba było ją wykupić, to skąd się nagle wzięła maszerując z Diego w zaawansowanej ciąży, kiedy widziała ich Gemma? I jak to się stało, że Gemma mogła być przy porodzie?

zyciorr

Wg mnie Diego zostawił Gemmę na lotnisku, bo już wcześniej postanowił, że popełni samobójstwo. A prawdy nie powiedział, bo wiedział jak bardzo Gemma pragnęła dziecka - JEGO dziecka. Dziecko jego nie było, w dodatku znał okoliczności jego poczęcia i opieka nad Pietrem na pewno by go przerosła. Dręczyły go wyrzuty sumienia, zabił się więc. Dla mnie porzucenie nie równa się niekochaniu w tym przypadku, chociaż może tak wygląda.

ocenił(a) film na 10
dstefaniak

SPOILLER -Przesłań ten film ma mnóstwo m.innymi ,ze kazda decyzja ma swoje konsekwencje które ponosimy. i nie ma od tego ucieczki. Własnie tak stało sie w przypadku Diego ,dokonał on najtrudniejszego z mozliwych wyborów .Zostawił kobietę która bardzo kochał czyli Gemme. A zrobił to dlatego ,ze ją oszukał ale oszukał ja własnie z miłości do niej. Przypomne tylko,ze Gemma nie mogła miec dziecka więc razem z Diego postanowili znależć zastępcza matke a Diego miał byc ojcem dziecka.Jak wiemy tak sie nie stało , Aska została zgwałcona przez żołnierzy i wtedy zaszła w ciążę ..Diego razem z Aską podjeli decyzje,ze ona urodzi to dziecko i oddadzą je Gemmie tak jak było w umowie Dlatego .Diego opiekował sie Aską przez cały czas . Gemma nigdy nie miała dowiedzieć sie prawdy.....zakończenie juz znasz.Diego zrezygnował z życia dlatego ,ze zył w ogromnym bólu i poczuciu winy w stosunku do kobiet które kochał i kobiet w ogóle.To pietno ciągnęlo sie za nim od dziecinstwa kiedy to nie stawał w obronie krzywdzonej matki ,potem zgwałconej Aski i na końcu dlatego,ze oszukał kobietę swojego zycia Gemme.Nie mógł udżwignąć takiego ciężaru.Końcówka filmu jest szokująca i niesie ze soba mnóstwo pytań natury moralnej i skłania do długich refleksji.pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
enera

W 100% zgadzam sie z enera. Dokladnie tak samo tlumacze sobie zachowanie Diego. Jest jednak jeden watek ktorego nie rozumie. Z kim Gemma brala slub?

ocenił(a) film na 10
patric89

Gemma po pierwszym pobycie w Sarajewie gdzie poznała Diego mimo,ze była nim zauroczona nie myślała o jakimś poważnym z nim związku. Dlatego po powrocie do Włoch wyszła za mąż za Włocha z którym zresztą szybko się rozwiodła. Diego przyjechał do Włoch i odnalazł Gemme i dopiero wtedy tak naprawdę połączyło ich ogromne uczucie i została jego żoną.

ocenił(a) film na 8
dstefaniak

Ewidentnie film nie dla Ciebie, nie trać czasu swojego i innych.