PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504947}

Powtórnie narodzony

Venuto al mondo
7,7 20 820
ocen
7,7 10 1 20820
4,5 4
oceny krytyków
Powtórnie narodzony
powrót do forum filmu Powtórnie narodzony

9/10 genialny film

ocenił(a) film na 10

Film PERŁA, film WYDARZENIE, który zdarza się raz na wiele długich lat.Powinien być obsypany
Oskarami.Ogląda się go prawie na bezdechu , Niesamowita tematyka, porywa, wzrusza i niesie
w najgłębsze zakamarki duszy ludzkiej ,pokazuje konsekwencje i sploty ludzkich wyborów jakże
nieprzewidywalnych.Mistrzowski klimat i taka sama gra Penelope Cruz i świetna gra pozostałych
aktorów.Obraz zachwycający i dopracowany we wszystkich szczegółach.Szokująca acz przepiękna
końcówka dopełnia ten niezwykły obraz, długo płakałam po zakończeniu.Chylę czoła przed
twórcami.

ocenił(a) film na 9
enera

O tak, muszę się zgodzić w 100%. Dawno nie oglądałam takiego filmu. Mam duże wymagania co do filmów, ale ten je spełnił. Po seansie pozostał w pamięci. Szkoda, że nie jest promowany jak inne wielkie produkcje, przez co wiele osób nie dostrzeże tej perełki. Ja wpadłam na niego przypadkiem szukając filmów z Cruz. Moim zdaniem te dwie godziny nie męczą ani nie nudzą. Akcja rozgrywa się powoli, ale w napięciu czekamy na finał. Klimat, bohaterowie, krajobrazy, wojna, miłość - dopracowany film. Zgrzeszę, jeśli nie polecę tego filmu :)

ocenił(a) film na 10
all_over_again

Tak , wielka szkoda ,że ten wyjątkowy pod każdym względem film nie był dostatecznie promowany. Niestety dołączył do wielu pereł ,które przeszły bez echa. Już dawno nie oglądam gali oskarowych bo przestałam rozumieć za co i na jakiej podstawie przyznawana jest ta nagroda.....dlatego nam widzom pozostaje rola dostrzeżenia perły i jej polecania. Zachwycający i porywający obraz.Cieszę się ,ze jesteśmy w tym samym gronie ,które schyliło się po te perłę.pozdrawiam serdecznie

enera

Film jest niesamowity !

Niestety, to przykre że w kinie promuje się jakąś sieczkę zamiast (chociaż na równi) coś sensownego.

ocenił(a) film na 9
irracjonalnezlo

Niestety, teraz liczy się tylko komercja, to co porwie większą rzeszę fanów z czym równają się oczywiście pieniądze. Szkoda, bo warto czasami pokazać mniej znane, ale bardziej wartościowe i mądre filmy. Na szczęście jest jeszcze wiara w ludzi, którzy doceniają i znajdują takie produkcje :) A Oscary, cóż. Czasy się zmieniają...

all_over_again

Dodatkowym plusem, według mnie jest rola Penelope Cruz. Oprócz tego, że zagrała na medal, cieszy mnie również fakt, że zagrała w filmie który nie był tak promowany jak np. Zakochani w Rzymie. Zagrała pięknie :-) Z drugiej strony, być może trochę sobie zaprzeczę, ale są filmy którymi nie chciałabym się dzielić z całym światem ;-) wystawiać ich na pożarcie lwom mimo tego, że obroniłyby się bez problemu.

ocenił(a) film na 10
irracjonalnezlo

Dokładnie tak ! :-)dziękuję za te słowa. Bowiem rolą filmów jest nieść przesłanie,które poruszy nasza duszę, zmusi do refleksji, buduje afirmująco ,wstrząsa naszymi utartymi poglądami , otwiera na dobro ale przede wszystkim nie niszczy naszej wrażliwości tylko ją wzmacnia w przeciwieństwie do-jak to trafnie ujęłaś-sieczki, która niczego mądrego nie wnosi.Wspierajmy więc perły jak ten film właśnie:-)))

ocenił(a) film na 8
enera

Dziękuję Enera za polecenie mi tego filmu. Piękny i wzruszający a zarazem smutny. Myślę że jest to ekranizacja dla dojrzalszego widza, który ten film poczuje na wielu płaszczyznach. Pozdrawiam jak zawsze:)))

ocenił(a) film na 10
Dexa

Hej-cieszę się Dexa , czułam ,że Ci się spodoba :-))))) prawda ,że piękny i wyjątkowy? Obejrzałam go m-c temu a ciągle go pamiętam i przeżywam. Tak, zgadzam się ,ze jest on dla bardziej wymagających , jednak liczę iż to grono będzie się powiększać a więc polecajmy go dalej.pozdrawiam Cię serdecznie Dexa i do usłyszenia

ocenił(a) film na 8
enera

Ja dziś wieczorem mam zamiar obejrzeć "Niepamięć", a jeśli mogę Ci polecić to: "The Caller","W odwecie", "Peacock", "Drzwi" i cos lżejszego "To skomplikowane":))))

enera

Oklaski,brawa,aplauz !!! GENIUSZ SAM W SOBIE...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones