PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=690058}
7,2 31 585
ocen
7,2 10 1 31585
6,1 8
ocen krytyków
Powstanie Warszawskie
powrót do forum filmu Powstanie Warszawskie


Kadry z zwłokami cywilów (niezliczonych ofiar szaleństwa generalicji AK) kto je naprawdę nakręcił?


„Powstanie Warszawskie” (2014) – autentyczne nagrania z Powstania Warszawskiego, pokolorowane i z dodanym komentarzem dwóch braci – powstańczych operatorów.
Zdjęcia archiwalne godne obejrzenia, ale sam wydźwięk filmu nie do końca satysfakcjonuje. Rozmowy braci nie dotykają istoty wydarzeń (nie przemycają nawet garści historycznych danych i oczywiście nie zawierają żadnej obiektywnej oceny zrywu, ot proste (infantylne?) pogaduszki , to dodatek niezamierzenie spłycający i łagodzący wymowę obrazu.

ocenił(a) film na 10
harkonen_mgla

a czy ty,będąc powstańcem w tamtym czasie,dodatkowo kamerzystą,też byś rozmawiał ze swoim asystentem/bratem/kolegą zza kamery o sensie życia,ewentualnie przewidywał przyszłość już 1 sierpnia i mówił „A.pieprzyć to,i tak wiem,że mój brat zginie,a ja skończę ten film,nagrywając ruiny i kończąc widokiem zniszczonego prudentialu"?Historia witka i karola powstała na podstawie prawdziwych historii powstańczych operatorów.poczytaj sobie o Edwardzie i Ryszardzie Szope.To na podstawie ich historii powstała historia Witka i Karola.Z tego co pamiętam,podczas powstania Ryszard Szope został ranny i rozdzielili się z bratem.Brzmi znajomo?

bart13

A wojenny czas zwalnia od myślenia? Wojenny czas upoważnia do lekceważenia życia rodaków?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones