PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8824}

Powrót do przyszłości II

Back to the Future Part II
7,5 183 287
ocen
7,5 10 1 183287
7,8 32
oceny krytyków
Powrót do przyszłości II
powrót do forum filmu Powrót do przyszłości II

Seria BTTF kojarzy mi się z pięknymi czasami dzieciństwa kiedy to w wolnym czasie odpalałem sobie z VHS'a wszystkie trzy części i za każdym razem przeżywałem niesamowitą przygodę. Aż łezka się kręci w oku. Daję całej trylogii 10/10 a to z tego względu, że nawet dziś mógłbym usiąść przed TV tudzież kompem i po raz N-ty obejrzeć przygody Marty'ego. Czytałem kilka postów na temat, że film jest gównem, cóż może powstał 20 lat temu i efekty specjalne nie są tak powalające jak w dzisiejszych Spidermanach czy Hulkach, ale przynajmniej ten film ma klimat jest tak ciekawy, że miałbym problemy z określeniem który z filmów miałby podobną ciekawą fabułę. Poza tym w tym filmie stykają się 4 różne światy. Dziki zachód, lata 50te, lata 80te oraz niedaleka przyszłość, dlatego tak wręcz kocham ten film, ponieważ zawsze fascynowała mnie możliwość podróży w czasie (choć to niestety niemożliwe), oraz ciekawość zachowania ludzi którzy znaleźli się w zupełnie obcym świecie. Sam jestem ciekaw jak by to było gdybym przeniósł się 40 lat wstecz i np. poznał swoich wujków czt nawet rodziców jako równieśników. Pozdro dla fanów filmu.

Jatzo_Platzo

Zgadza sie, mnie najbardziej pasowalo chorowanie w podstawowce, wtedy w ruch szly tv+vhs :)
Co do efektow specjalnych, w latach '80 przynajmniej starali sie stworzyc je fizycznie w taki sposob by byly one jak najbardziej bliskie rzeczywistosci, ujecia byly krecone w taki sposob by pobudzic maxymalnie wyobraznie widza, dlatego tez filmy te maja niesamowite klimat, ktorego dzisiejszym produkcja brak, dzis wyobraznia sobie odpoczywa bo widz dostaje wszystko podane na tacy. Dzis ogladajac nowy film wiem iz wszystko w nim jest stworzone komputerem co daje dla mnie zerowy klimat.
pozdro dla fanow '80.

użytkownik usunięty
czesio

TAaaaa. Ja nie miałam video, więc przy każdych odwiedzinach u ciotek czy znajomych mamy, którzy mieli, targałam ze sobą nieszczęsną kasetę VHS i błagałam ciotkę, żeby mi puściły :)

ocenił(a) film na 10
Jatzo_Platzo

Mnie też miło się wspomina dzieciństwo przy tym filmie. Ech, cofnąć się w czasie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones