PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34451}

Powrót żywych trupów

The Return of the Living Dead
7,0 8 937
ocen
7,0 10 1 8937
6,8 4
oceny krytyków
Powrót żywych trupów
powrót do forum filmu Powrót żywych trupów

Przyzwoity slasher. Fabuła jest logicznym ciagiem przyczynowo-skutkowym. Ogląda się z przyjemnością. 8/10

ocenił(a) film na 8
McCoval

to nie jest slasher


ocenił(a) film na 8
akz

A co? Wg mnie spełnia podstawowy warunek slashera, czyli dużo trupów (źywych czy martwych, bez różnicy). A to, że sprawcą nie jest jedna osoba (jak w "Piątek 13-ego"), a jedynie grupa osób to jest mało istotne. Grunt, że "główni bohaterzy" z biegiem trwania filmu "umierają".

ocenił(a) film na 8
McCoval

w "Rambo" trupow jest jeszcze wiecej, a sprawca jest jeden (nie udowadniam tu rzecz jasna ze Rambo to slasher) . film o ktorym piszemy nalezy do tak zwanego podgatunku "zombie movies". nie wszystkie horrory w ktorych ktos jest mordowany to slashery

ocenił(a) film na 8
akz

W moim przekonaniu, wszystkie horrory gdzie są masowe mordy to slashery. No, ale to moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać. Pozdra!

ocenił(a) film na 10
McCoval

Stary posłuchaj akz TO NIE JEST SLASHER!

ocenił(a) film na 8
sepultura_fan

Nie jestem twoim starym. Wyraźnie napisałem, że jest to moja opinia. Na pewno jej nie zmienisz pisząc "to nie jest slasher, i już". Pozdra!

ocenił(a) film na 8
McCoval

o! widze, ze jestes wielkim znawcą filmu. prawdziwym mędrcem, tworzącym własne definicje pojęć. a jak, w takim razie, zaklasyfikowałbyś byś np. film "Blade"? melodramat, komedia romantyczna? jest tam przecież wątek miłosny - a każdy film w którym mężczyzna i kobieta sie kochają, oraz gdzie pojawia sie humor musi być komedią romantyczną - wedle Twojej przenikliwej logiki. a nie! co ja gadam. przecież to slasher, bo pada mnóstwo trupów!

ocenił(a) film na 8
akz

Nie uważam się za wielkiego znawcę. Fakt, w filmie "Blade" pada mnóstwo trupów, lecz fabuła jest bardziej złożona, co nie jest domeną slasherów. W filmie "Powrót żywych trupów" fabuła jest banalnie prosta, jak w "Piatek 13-ego", stąd moje przekonanie, że jest to slasher. Z resztą jak dotychczas powstało 5 części (nie licząc pierwowzoru) "Powrót żywych trupów" (chociaż wg wikipedii było tego znacznie więcej) - co jest typowe dla slahserów.

ocenił(a) film na 8
McCoval

widze, że korzystasz z tak marnego źródła jakim jest wikipedia. więc żeby daleko nie szukać oto link do definicji slashera wlasnie w wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Slasher
jezeli to jeszcze dla Ciebie malo, odwiedz blog na filmwebie niejakiego malignus (pozdrawiam), który bardzo fajnie rozpisuje sie na intrygujący nas temat. na koniec odwiedz: http://www.zombiezone.one.pl - swietna strona o zombie movies właśnie (czyli o podkategorii horroru, do której należy "Powrót żywych...")

ocenił(a) film na 8
akz

Wikipedia nie zawsze jest marnym źródłem, czasem trafiają się kwiatki, ale generalnie jest to dobra kopalnia wiedzy, zwłaszcza jeśli chodzi o informacje z pogranicza biologii i chemii. No, ale wracając do tematu. Nie przekonasz mnie. Myślę, że warto zakończyć temat. Pozdra!

ocenił(a) film na 8
McCoval

jestem tylko ciekaw, czy w ogóle zajrzałeś na strony, które Ci polecilem. zakladam,że nie. bak Ci jakichkolwiek argumentów, moje lekceważysz. wiec w takiej sytuacji rzeczywiście, dalsza dyskusja nie sensu. w jednym sie przynajmniej zgadzamy - i Tobie i mi film przypadł do gustu. pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
akz

Zajrzałem, ale mnie to nie przekonuje. Czy nie podałem argumentów? Niech ocenią to inni. Pozdra!

ocenił(a) film na 10
McCoval

McCoval Stary!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale ty pierdolisz w cały świat to normalnie miazga :D

ocenił(a) film na 8
sepultura_fan

Twoja argumentacja mnie powala na kolana. Z resztą, w przeciwieństwie do ciebie, ja coś bynajmniej pierdolę i wg mnie z sensem, a ty nie bardzo, bo właściwie nic nie pierdolisz, jedynie nazywasz mnie stary hhe...

ocenił(a) film na 10
McCoval

Hi hi hi :D bez nerwacji stary.

McCoval

Slash z ang. - cięcie, obcinać (najlepiej ostrym narzędziem)i derywaty. Slasher - z wikipedii:"(...)Zgodnie z horrorowymi prawidłami, bohaterami slashera jest zazwyczaj grupa nastolatków lub studentów, którzy prześladowani są przez psychopatycznego mordercę, skrywającego twarz (często oszpeconą lub zdeformowaną) pod maską i odzianego w płaszcz, co uniemożliwia ofiarom zidentyfikowanie napastnika(...)". Reszta pod adresami podanymi przez akz. "Powrót żywych trupów" w żadnym wypadku nie jest slasherem, i nie ma tu nic do przekonywania, wszak rozmowa nie odnosi się do zagadnień moralnych czy politycznych, a zatem podlegających ewaluacji zależnie od nastawienia rozmówców, ale o kwestię, którą można z powodzeniem rozważać na płaszczyźnie normatywnej. Slasher jest gatunkiem horroru i ma swoje wyznaczniki, o których pod adresami podanymi przez akz. Podobnie ma się z zombie movie. Zadziwia mnie nieustępliwość McCovala, który z uporem maniaka obstaje przy swoim, chyba dlatego, że boi przyznać się do wpadki i przy okazji może zmylić i wprowadzić w błąd innych, o ile takowi się znajdą, co nie potrafią rozróżnić slashera od zombie movie. Podobnie jak jedna jaskółka nie czyni wiosny, tak i jedna cecha nie upoważnia do zaliczenia danego filmu do określonego gatunku, w tym wypadku gęsto się ścielący trup - film wojenny to dopiero "slasher", jak by powiedział ktoś złośliwy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones