PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671646}
4,2 10 967
ocen
4,2 10 1 10967
2,8 5
ocen krytyków
Podejrzani zakochani
powrót do forum filmu Podejrzani zakochani

Była taki schemat w przedwojennych, sanacyjnych (!) komediach (farsach właściwie): pan porucznik huzarów czy ktoś taki wysyła na spotkanie z hrabianką swojego ordynansa i zamienia się z nim mundurami, lecz oto okazuje się, że rzeczona hrabianka też nie chce ryzykować i zamienia się rolami z własną pokojówką; hrabianka udaje dziewkę z ludu, prosta dziewczyna udaje swoją panią. Jakby ktoś poszukał, to może nawet znalazłby jakieś jeszcze wcześniejsze, fin-de-siecle-'owe operetki czy inne sceniczne ramotki operujące podobnym przebierankowym schematem. Oczywiście, struktury społeczne muszą pozostać nienaruszone: w końcu zatem każdy znajdzie miłość we własnej sferze, żadnego mezaliansu nie będzie.

Coś takie mam przypuszczenie, że współczesne polskie komedie nie wystają ponad opisane poziomy humoru sprzed wielu lat.

Film_Polski

Miałam dokładnie takie samo skojarzenie, kiedy w kinie zobaczyłam trailer 'Podejrzanych...'. Od razu przyszły mi na myśl 'Manewry miłosne' z 1935, które opisałeś. Podejrzewam jednak, że tak szeroko reklamowane 'cudeńko' z 2013 nie dorasta do pięt uroczej tej uroczej przedwojennej komedii, do której od czasu do czasu powracam. I właśnie te osiemdziesięcioletnie komedie wypadają o niebo lepiej na tle tych, które polska kinematografia produkuje w ostatnich latach- okraszonych czerstwym i wymuszonym 'humorem' oraz pozbawionych inteligencji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones