PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=827}

Pociąg życia

Train de vie
7,7 16 146
ocen
7,7 10 1 16146
8,8 4
oceny krytyków
Pociąg życia
powrót do forum filmu Pociąg życia

W końcowej scenie jest pokazany Shlomo w obozie,opowiada on co się stało później z innymi Żydami ale czy jego opowiadania są prawdziwe?????Czy tylko Shlomo trafił do obozu czy wszyscy Żydzi z pociągu trafili właśnie tam.Nie bardzo pojmuję o co chodzi w tej końcówce.

ocenił(a) film na 7
Arctas

W sumie zakończenie jest dosyć proste do odczytania. Jest bardzo przewrotne bo okazuje się że cala ucieczka ("sfingowana deportacja") jest wytworem fantazji Shlomo zresztą zwanego wariatem, a pozostałych spotkał identyczny los.

"Tak wygląda|prawdziwa historia mojego sztetl. No, może nie do końca prawdziwa. Sztetl, sztetl, sztetełe,nie zapomnij, sztetełe, do pociągu wsiadłem raz,by pojechać w dal. Sztetl, sztetl, sztetełe,nie zapomnę oczu ich,
bo przy życiu trzyma mnie ich szaleństwa cień... ich szaleństwa cień."

Ludzie w takiej sytuacji rożnie próbują się bronic przed otaczającą ich rzeczywistością i stąd jego fantazyjna opowieść "wariata" który na swój sposób chciał opowiedzieć o holokauście.

Film rewelacyjny - zwłaszcza końcówka.
9/10

ocenił(a) film na 7
LukeLBN

Bardzo mądre i przejrzyste wytłumaczenie.

LukeLBN

i najprawdopodobniej chodziło o Stutthof...

ocenił(a) film na 7
schfyo

To nie jest nazwa wsi tylko poprostu gmina żydowska (zgromadzenie) w języku Jidysz

LDZ85

mogę sobie interpretować,jak mi się podoba.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones