PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767915}
6,1 32 205
ocen
6,1 10 1 32205
3,8 8
ocen krytyków
Po prostu przyjaźń
powrót do forum filmu Po prostu przyjaźń

Najbardziej uderzyło mnie to, jak stara gwardia aktorska, wybitna wręcz (Stelmaszyk, Polony, Fronczewski, Peszek) zgrabnie wpasowała się w lekki i przyjemny film, ilościowo zdominowany przez najpopularniejszych i nieco młodszych kolegów po fachu (Topa, Różdźka, Zako, Stramowski, Więdłocha). I dobrze się to ogląda!

ocenił(a) film na 7
Bella_88

Stelmaszyka oglądałam z prawdziwą przyjemnością. Nie mówiąc o mojej mamie ;)

Bella_88

bardzo fajny film :) stara wiara aktorska obsadzona w komedii dodaje jej jeszcze większego smaczku. choć dla mnie Topa zagrał mistrzowsko. szkoda, że tak rzadko go widać w takich odsłonach.

Bella_88

ciepła polska komedia :) bardzo dobra obsada. spora ilość wątków, ale wychodzi z tego jedna zgrana całość, więc nie ma się do czego przyczepić. warto zobaczyć kilku aktorów, którzy niekoniecznie grają w tego typu produkcjach. na poprawę humoru, czy na wypad ze znajomymi do kina jest to idealna propozycja :)

ocenił(a) film na 9
Bella_88

No teraz to uwierzę. Jak w dwa dni po światowej premierze Pani Anna Lucińska miała ocenę 10, to pomyślałem, że to jakiś błąd... W 6,5 uwierzę. :P

ocenił(a) film na 7
makmykxyz

Ona jest chwil parę na ekranie ;) Nie kładzie filmu, haha, ale też nie ją z dobrej gry aktorskiej zapamiętałam ;)

ocenił(a) film na 9
Bella_88

Jedna scena. Dosłownie jedno zdanie. Że ostatnio nie widziała Jego maczety. :P ;) :D
(Film oglądałem wczoraj.).

ocenił(a) film na 7
Bella_88

A te dosłownie parę minut z Fronczewski było cudowne! Głosu tego Pana można słuchać na okrągło :) Co do filmu: dobry, choć nie powiedziałabym, że to komedia.

ocenił(a) film na 9
telegrafistka

O to to!
Ale gatunkowo jest to pewnie komedia. :D
Dla mnie tak nie do końca.

ocenił(a) film na 7
makmykxyz

Komedia, ale nie do końca romantyczna. No i elementy dramatu też są. Jeśli ktoś nazwie ten film obyczajowym to w sumie też będzie miał rację ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Bella_88

i ten mix starej i młodej wiary aktorskiej dobrze się ogląda. może to idealne zbalansowanie sprawia, że widz się nie nudzi, bo jest kilka postaci, które wręcz kradną sceny np. scena z Czeczotem :) boska :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Bella_88

potwierdzam jest zabawnie i na poziomie. już dawno nie było tak dobrze skontrowanej komedii w polskim wydaniu. można spokojnie wybierać się do kina

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
Aleksander_Emil

Trochę mnie poniosło z tą wypowiedzią, przepraszam...

ocenił(a) film na 7
Aleksander_Emil

Twój gust jest tak monotonny, że można podsumować go "każdy film, który ma w sobie elementy science-fiction zasługuje na co najmniej 8" (nawet tragicznie przeciętne big hero 6). Idź poprawiać sobie samoocenę gdzie indziej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Aleksander_Emil

Wiem, że prawda jest bolesna, ale spokojnie: z beznadziejnie płaskim gustem filmowym da się żyć. Bez odbioru :) ps. miało wyjść inteligentnie i wyszło jak zwykle co? mogę pożyczyć chusteczkę na otarcie łez wymoczku :)

ocenił(a) film na 2
telegrafistka

ten twój cynizm ..rodem ze smerfów 3.0 ,ta twoja nonszalancja iście z miejskiej dżungli...tak sobie patrzę na ten twój wpis i współczuje przede wszystkim twoim paluszkom ,które muszą klepać rozkazy od pustych przestrzeni tuż nad kręgosłupem...

ocenił(a) film na 7
Aleksander_Emil

@Aleksander_Emil, nie ma to jak szanować kobiety, co nie? Mógłbyś jakoś merytorycznie skrytykować film, a nie wjeżdzać na ludzi, którym się on spodobał. A film jest naprawdę okej. Dostałem to, czego oczekiwałem do tego typu produkcji, a nawet trochę więcej. Przyjemny film, całkiem fajnie zagrany, o ważnych wartościach, ale patrząc na Twoje komentarze, to chyba tego typu rzeczy masz w poważaniu....:) Ja tam ten film spokojnie mogę polecić w zasadzie każdemu, ze względu na jego uniwersalność.

ocenił(a) film na 2
krisgie87

Uspokój ego i zacznij doceniać cudze opinie... a czy ten błąd stylistyczny "ważne, wartości"nie określa czasem Twojego, uporczywego trądziku:) poza tym mowa, trawa...

ocenił(a) film na 7
Aleksander_Emil

Pozwól, że nie będę punktował błędów w Twoich wypowiedziach, bo nie warto karmić trolla. Jeśli z mojej wypowiedzi musisz wyciągać tylko ten niegroźny pleonazm - spoko, świadczy to tylko o Tobie. Skoro postulujesz o docenianie czyichś opinii, może również sam się do tego dostosuj, bo komuś ten film może się po prostu podobać. I to chyba podoba się wielu osobom, bo średnia 6,2 nie jest złą średnią, a sam film ma wiele dobrych stron. Ty ich nie musisz widzieć, a inni mogą.

ocenił(a) film na 2
krisgie87

ta nowo mowa o karmieniu trolla to skutek pogawędek wśród znajomej tylko Tobie młodzieży...średnią można też wyciągnąć z życia poza dennym scenariuszem i powtarzalnymi aktorami, krzywdę sobie robisz w kontekście tej samej zabawy która over and over again bawi Ciebie i całą rzeszę ludzików na patyku :)

ocenił(a) film na 2
Aleksander_Emil

bat-manie , ile dzisiaj już uratowałeś istnień od przestępstw ?:D

ocenił(a) film na 7
Aleksander_Emil

"Nowomowa" piszemy łącznie. I używamy tego terminu w nieco innym kontekście. Do reszty Twojej wypowiedzi nie mam zamiaru się odnosić, bo oprócz notorycznego obrażania innych użytkowników, nie masz za bardzo nic do powiedzenia. Chyba że w końcu doczekamy się jakiejś merytorycznej i pozbawionej inwektyw wypowiedzi na temat filmu.

ocenił(a) film na 2
krisgie87

cieszę się ,że wyhaczyłeś ten jakże gargantuiczny błąd ort. kogo masz na myśli pisząc o Was? Ty i kto jeszcze chcecie doczekać się "nieinwektywizowania" przeze mnie ? ,a o filmie już wypowiedział się chociażby Artur Pietras, z którym zgadzam się w stu procentach , po co "papugować"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones