PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=719889}

Player One

Ready Player One
7,0 91 868
ocen
7,0 10 1 91868
6,0 29
ocen krytyków
Player One
powrót do forum filmu Player One

A film obroni się sam! Przebojowe kino przygody osadzone w bardzo bliskich mojemu sercu realiach. Pozycja obowiązkowa dla każdego gracza jak i fana kinematografii. Smaczków i nawiązań niezliczona ilość. A pewnie jeszcze nie wszystkie przyuważyłem :) Zarzuty o braku głębi są bezpodstawne. Oczywiście niektóre momenty w „realu” są trochę patetyczne szczególnie w drugiej połowie filmu. Jednak sam główny wątek związany z życiem twórcy OASIS i jego zagadkami bardzo fajnie przemawia do wyobraźni. Ciekawie przedstawiona postać wizjonera introwertyka i zetkniecie się z problemami które wielu z młodych ludzi mogą dotykać.

Wizualny majstersztyk, początkowa scena wyścigu pięknie pokazuje epickość i rozmach całej produkcji. Myślę, ze przy pierwszym podejściu nie jesteśmy w stanie ogarnąć wszystkiego co tam się dzieje :) Dla mnie cały film mógłbym odbywać się właśnie w OASIS, chociaż musze przyznać, ze początkowe sceny w „realu” dobrze współgrają z całością na zasadzie kontrastu. Z jednej strony świat wirtualny z nieograniczonymi możliwościami. Z drugiej rzeczywistość ubogiej i bardzo prostej egzystencji.

Pomysły, smaczki i nawiązania są kolejna bardzo mocno strona produkcji. Dla fanów wszelkich produkcji ekranowych jak gry, filmy, bajki, anime będzie to festiwal wspomnień i uśmiechów. Oczywiście nie udało się umieścić wszystkiego, ale tego po prostu się nie da zrobić. Ważne, że udało się przemycić ducha takich produkcji.

Do zobaczenia w OASIS :P)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones