PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=768113}

Pisklak

Piper
7,7 20 073
oceny
7,7 10 1 20073
7,0 10
ocen krytyków
Pisklak
powrót do forum filmu Pisklak

Cudne cudeńko...

ocenił(a) film na 5

w postaci malutkiego ptaszeczka, który jest głodny i nie potrafi sobie zorganizować jedzenia. Dopiero przez przypadek kolega krab mu podpowiedział, a malec skrzętnie z tego rozwiązania skorzystał. Przepiękny, dopracowany, krótki metraż, od Pixara. Jeśli będzie nominowany do Oscara za animację krótkometrażową, powinien być w gronie faworytów, a nawet zdobyć statuetkę. Nikt nie pożałuje jak zobaczy.

dzyniu88

I dlatego średni?!

ocenił(a) film na 7
Redaktorka

Niestety użytkownik wyraźnie nie wyrósł ze szkolnej skali ocen, bo tak trudno jest cyfrę pomnożyć przez dwa...

ocenił(a) film na 10
dzyniu88

He i dałeś mu 5 xD. Dla mnie ta skala filmów jest trochę nietrafiona nie oglądnąłem filmu któremu dałbym mniej jak 4 a czasami brakuje mi np. 8.5 i 9.5 :). Moim zdaniem wystarczyłaby skala 6 ptk.

ocenił(a) film na 7
XMirakuruX

skala do 10 jest super jeśli traktujemy ją procentowo.
A więc 6 to ocena szkolna zbliżona do 3, 7 to coś około 4 , 8 to takie 5 a 9 lub 10 cos szczególnego.
Sama skala jest extra. Moim zdaniem to opisy ocen w gwiazdkach nadane przez ekipę filmwebu są trefne...
Według nich pozytywna ocena to już 4/5. Jak dla mnie 6 w gwiazdkach to nadal słaby badziew...

Cadavera

5 gwiazdek to film który czy zobaczysz czy nie to wszystko jedno, wyżej że oglądanie dostarcza coraz ększej przyjemności, niżej możesz dozować jak bardzo film był zły, przy czym 4 jest jeszcze mało bolesną stratą czasu. W Twoim systemie zamienianie na oceny szkolne trochę zaburza rozkład skal, bo jest bardzo nierówny: 4 stopniom (6-10) odpowiadają 4 ocenom (3-6), a w dole 5 stopniom tylko 2 oceny.
Nie chcę Ci mówić, że Twój system jest zły, bo każdy wybiera taki sposób oceniania jaki mu odpowiada, ale mi akurat ogólnie podpowiedzi przy ocenach się podobają i wydają się trafne.
Inna sprawa, że żadko ocenia się filmy na niskie oceny, bo jak jest aż tak źle to nie ma co się męczyć i przerywa się oglądanie, a wtedy też powinno się oceniać, bo a nuż ostatnie 5 minut mogłoby kompletnie zmienić nasze zdanie na temat filmu.

Tomeasz

W szkołach stosujących system procentowy, 0-40% odpowiada ocenie 1, więc skala Cadavery nie jest zbytnio zaburzona.

ocenił(a) film na 8
dzyniu88

Najlepsze filmy przy 10-stopniowej skali oceniasz na 5. Czekasz na coś w stylu 7D z bezbłędnym scenariuszem?

ocenił(a) film na 7
dzyniu88

I dostał oskara.

ocenił(a) film na 8
dzyniu88

Czemu oceniasz tylko do pięciu? Zaniżasz dobrym filmom średnią i wprowadzasz w błąd ludzi, którzy będą się sugerowali Twoją oceną...

ocenił(a) film na 7
dzyniu88

Twoje oceny w ogóle nie pokrywają się z tym co piszesz w komentarzach :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones