PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704580}
6,1 17 133
oceny
6,1 10 1 17133
4,0 3
oceny krytyków
Piotruś. Wyprawa do Nibylandii
powrót do forum filmu Piotruś. Wyprawa do Nibylandii

Moje dzieciaki bawiły się wspaniale. I mnie jako dorosłemu też się podobał. Film moim zdaniem bardzo "wrażliwy" i trochę w starej duchowści w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pod prąd temu co robi się teraz w kinie familijnym. Scena z Nirwaną a capella w kamieniołomie powinna moim zdaniem przejść do historii kina jako kultowa. Ogólnie film ten podoba mi się jako widowisko. Postać Hooka mnie zaskoczyła i uważam ją za majstersztyk. Widzę w tej historii wielką metaforę śmierci. Efekty, stylizacja świetne w szczególności image Hook'a. Motyw wyzysku, niewolniczej pracy mocny protest song...

ocenił(a) film na 8
maciasss_2

No właśnie, nikt nie widzi, że to Hooka dla jaj nazwano Czarnobrodym, a tego faceta Jamesem Hookiem. Są też przeróżne odstępstwa od pierwotnej wersji historii, ale to wcale nie przeszkadza. No i aktorsko (w całości) jest naprawdę bardzo dobry. Hugh Jackman pokazuje klasę, a Levi Miller ma zadatki na prawdziwą sławę.

użytkownik usunięty
Shiloh

"Dla jaj" to się kury hoduje :P

użytkownik usunięty
maciasss_2

Jakim trzeba być "geniuszem" żeby dawać ocenę "arcydzieło!" (bo to oznacza 10) filmowi o którym zapomni w ciągu kilku miesięcy!
No chyba że to kolejna osoba opłacana przez "firmy marketingowe".

PS. Może by administratorzy strony wzięli się w końcu do roboty i eliminowali takie celowe zawyżanie / zaniżanie ocen bo schodzicie na psy!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones