PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558045}
7,1 81
ocen
7,1 10 1 81
9,0 2
oceny krytyków
Phobidilia
powrót do forum filmu Phobidilia

Idylliczna fobia

ocenił(a) film na 10

Adaptacja książki Izhara Harleva i zarazem pełnometrażowy debiut braci Paz. Bohaterem filmu jest bezimienny, młody mężczyzna, który cierpi na agorafobię (lęk przed otwartymi przestrzeniami). Na skutek tej przypadłości boi się wychodzi z domu, jedyne miejsce jakie odwiedza to ogródek za domem. Pracuje w domu (swoim królestwie) jako programista. Jedynym problemem jest administrator budynku, który chce by mężczyzna opuścił mieszkanie. Prócz uniwersalnego przekazu, bez trudu można dostrzec w tym filmie wiele klisz popkulturowych. Bracia Paz żonglują cytatami i motywami z popularnych na całym świecie produkcji. Ofer Shechter - grający główną postać świetnie sprawdził się w swojej roli, co może zaskakiwać, gdy wie się, że w Izraelu jest idolem nastolatek, za sprawą gry w operach mydlanych. Film prócz zabawy oferuje bardzo poważne i, co ważniejsze, niesamowicie autentyczne ukazanie problemu jakim jest agorafobia.

ocenił(a) film na 6
Thane

No nie wiem, dla mnie ten film to raczej krzyżówka Cable'a Guya z Requiem dla snu. Twórcy chcieli pokazać jednostkę z którą współczesny człowiek może się zidentyfikować. Tj, wirtualny seks oraz brak ogólnych chęci opuszczania swojego pokoju. Taka osoba staje się kaleką emocjonalnym, który zmienia bezmyślnie kanały i nie potrafi nawiązać kontaktów z panienką. Ogólnie film jet przerysowany odrobinę chaotyczny, cała ta forma, ten przesyt powoduje, że film to wielki, efektowny balon, ale ogólnie założenie jest udane. Dla mnie 5/10

TURSKI

mi film trochę przypomina Teorię Wszystkiego z Waltzem, i ten drugi bardziej mi sie podoba (ale powstał później więc nie jest to zżynka jak myślałem na początku)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones