PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759639}
7,1 48 478
ocen
7,1 10 1 48478
8,0 43
oceny krytyków
Paterson
powrót do forum filmu Paterson

Spróbuję dorzucić coś od siebie. Jeśli ktoś już wymyślił jakieś znaczenie metafor, sorry, nie czytałem całego Forum.
Zegarek na początek dnia - symbolizuje upływający czas życia. Codziennie Paterson budzi się trochę później, bo codziennie mamy coraz mnie czasu życia.
Pies - kawał chuXXXa oczywiście, ale wydaje mi się, że kryje się za nim coś głębszego. Laura wspomina na początku o dzieciach, jednak nie mają ich, mimo cieplarnianych warunków. Czyżby Paterson przez wojsko nie mógł mieć dzieci? Dlatego nie lubi Marvina, bo Laura zastąpiła dziecko psem i mówi do psa codziennie, że "tatuś go wyprowadzi". Paterson jest konserwatystą i uważa, ze dziecko to dziecko, a pies to pies, poza tym Marvin przypomina mu, że nie może mieć dzieci.
Bliźnięta - to musi być powiązane z brakiem dzieci przez Patersona. Albo z tym, że każdy ma jakąś bratnią duszę, a dla Patersona był to poeta z jego miasta. Albo to po prostu typowy element jarmuschowski, którego wciąż nie kminię.
Czarno-biały ubiór i wystrój Laury - pokazuje niewinność i naiwność jej duszy. Widzi tylko czerń i biel, jest jak dziecko.

Ogólnie sposób Jarmuscha na związek? Nie mówić sobie całej prawdy. Czasami słodko udawać, żeby nie zranić niepotrzebnie. Zgodzić się na wzajemną wolność i to, że każdy musi mieć czas dla siebie.

To najlepszy film Jima. Nie mówi wszystkiego, tylko pokazuje. Świetnie, bo odbiorca sam ma sobie opowiedzieć tę historię. Bardzo lubię.

LukaszJarosz25

Minął dopiero tydzień, więc jak mają mieć dzieci? ;) Chyba trochę za dużo oczekujesz. Życie Patersona nie różni się specjalnie od życia wielu ludzi. Po prostu Paterson lubi celebrować małe rzeczy. Pewnie jeździ tym autobusem od lat po takiej samej trasie. Praca nudna do bólu. No to znalazł sobie sposób na urozmaicenie nudy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones