PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1212}

Park Jurajski

Jurassic Park
7,0 334 413
ocen
7,0 10 1 334413
7,5 38
ocen krytyków
Park Jurajski
powrót do forum filmu Park Jurajski

Film zasługuje na co najmniej 8.0 a ma 6.9! To jest KPINA!!!

Selene_fw

Inne arcydzieło Spielberga, "Szczęki"-7.0.
Zresztą nawet E.T ma "fenomenalną" średnią 7.1...

ocenił(a) film na 9
ed j. rush

zgAdzam się z edj.rush a co do filmu rewaelacja

Wercia9872

jest mi niezmiernie miło ;) zwykle mam rację, więc przyznawaj mi ją jak najczęściej!

ocenił(a) film na 8
Selene_fw

Nieprawda! Ten film został doceniony. Nie został doceniony przez użytkowników tego portalu, a to różnica ;)

ocenił(a) film na 10
szymon0018

Kolego szymon0018 drobna poprawka - niedoceniony przez użytkowników polskiego pochodzenia. O tym, że w Polsce ten film cieszy się małą popularnością świadczy to że dopiero teraz na 20-rocznice powstają pierwsze polskie strony dla fanów. Nie potrafię wyjaśnić dlaczego tak się stało mimo iż w latach 90-tych był to hit bijący wówczas rekordy popularności i stał się częścią dzieciństwa dla osób, które wówczas dorastały.

ocenił(a) film na 10
rusekolsztyn

Ja zawsze doceniałem i doceniać będę ten film. Często do niego wracam.

A myślę, że renomę dinozaurów zepsuły kontynuacje Jurassic Park, które są nudne ect. a swego czasu częściej były puszczane.

ocenił(a) film na 8
rusekolsztyn

Masz rację, Sama pamiętam jak zawsze czekałam na ten film. Prawdę mówiąc nadal, kiedy leci w tv go oglądam.

rusekolsztyn

Być może jest niedoceniany teraz? Ja i moi rówieśnicy, (ale i też dorośli) szaleliśmy na punkcie tego filmu.

ocenił(a) film na 7
rusekolsztyn

Ja miałem 10 lat i film był mega, zresztą nadal jest :D

ocenił(a) film na 9
szymon0018

W mojej rodzinie zawsze był doceniony ;p Mój wuja zabrał moją ciotkę na randkę na ten film, do dziś opowiadają pod jakim byli wrażeniem, zwłaszcza że w kinie poustawiano kartonowe makiety dinozaurów, dodano jakieś rośliny w doniczkach i inne wynalazki.
Ja sam mam wszystkie części na kasetach ;p

ocenił(a) film na 10
Selene_fw

Ja też się dziwię, że ten film ma tak niską ocenę. Świetne fabuła, niesamowite efekty, które biją niekiedy dzisiejsze produkcje przepełnione tandetnym komputerem. Naprawdę wspaniały film. Kontynuacje też nie są złe. Mam tą trylogię na dvd i bardzo często z wielką ochotą ją oglądam. I to jest właśnie fenomen, bo dzisiejsze filmy są tylko na raz. Nie wszystkie oczywiście, ale duża większość. Kiedyś robili filmy, które i po 20 latach chce się oglądać.

robert163

A na dodatek film wniósł dużo do światowej kinematografii.

ocenił(a) film na 9
Selene_fw

Ja się wogule dziwie że jedyny normalny film o dinozaurach ma 6,9 i tyle ma oskarów itd. a niedostał się na Ring filmów filmweb. Po prostu hamstwo w państwie -,-

ocenił(a) film na 6
misia1147

w ogóle*, nie dostał*, chamstwo*
No i mamy rozwiązanie zagadki.

użytkownik usunięty
Selene_fw

Jak wszedłem na tą stronę zobaczyć opinie pierwsze co sobie pomyślałem to: "czym to jest do cholery spowodowane że tak zajebiste filmy(jedne z najlepszych w historii kina) mają tak zaniżone oceny"!!! WTF???
MOŻE KTOŚ WIE CO JEST GRANE????

ocenił(a) film na 9

Moim zdaniem należałoby też zwrócić uwagę na dużą liczbę głosów. Wątpię, żeby większość oglądających oddawało głos zaraz po obejrzeniu, a wręcz przeciwnie, po 5, a nawet 10 latach. Wiele osób zakładając konto na filmwebie ocenia "hurtem" kiedyś obejrzane filmy. Często bez żadnego pomyślunku. Ci nowi użytkownicy często też sugerują się główną ocena, więc mamy dodatkowo trochę samospełniającą się przepowiednię. To nie dotyczy tylko Parku Jurajskiego. Stosunkowo niskie oceny mają też takie filmy jak Kevin sam w domu, czy Powrót do przyszłości, i co bardziej zrozumiałe, ale dla mnie też za niskie Jumanji i Maska. Klasyczne telewizyjne/kinowe hity lat 90tych, które wiele osób oglądało z wypiekami. Co więcej ludzie oceniając film patrzą przez pryzmat tych dawnych lat i doklejają charakterystyczną łatkę "o ten film leci co święta, widziałem go 10 razy, nie może być taki dobry". Dziwne, że ze stosunkowo wysoką oceną utrzymał się Indiana Jones. Na pewno na wyższą ocenę nie zasługują Transformersy, a są podobną ligą filmów. To samo się tyczy Predatora i Terminatora, szczególnie drugiej części. Jakoś filmwebowicze nie potrafią tych filmów oceniać odrzucając pewne schematy. A patrząc na oceny na IMDB to można nawet dojść do smutnych konkluzji co do naszych użytkowników.
@karol_58
oglądałem w święta na Ale Kino! W kilku momentach dreszcze, świetna muzyka, świetne efekty. Dla wielu filmów na tym portalu trzeba mniej, żeby przekroczyć ocenę 7.0.

ocenił(a) film na 6
Selene_fw

obejrzyjcie ten film jako film, gdzie patrzy się na to co robią aktorzy, jak wygląda fabułą, itp. a nie jako film, w którym są dinozaury i był częścią Waszego dzieciństwa. sam obejrzałem (musiałem obejrzeć) go tylko w tym roku z 10 razy z moim 5-letnim synem i znam JP całkiem nieźle. odrzućcie niepotrzebne emocje/przywiązanie i prawdopodobnie dojdziecie do logicznego wniosku, że 6,9 to absolutne maximum. moim zdaniem nawet za wiele. chociaż zgadzam się, że to najlepszy film o dinozaurach ever.

użytkownik usunięty
karol_58

Co złego "robią aktorzy?? Twoim zdaniem ktoś kiepsko zagrał czy coś...?? Co twoim zdaniem jest nie tak z fabułą??
W jakim tego typu filmie zastosowaną Twoim zdaniem lepszą "fabułę"??
Nigdy nie patrzyłbym na żaden film w taki sposób, bo nie o to moim zdaniem chodzi, widz nie jest żadnym krytykiem, którego jedynym zadaniem jest żałosne, jak sama nazwa wskazuje krytykowanie czego tylko się da... tego typu ludzi nigdy nie zrozumiem i nawet nigdy nie będę próbował zrozumieć!!!
Uważam, że na każdy film powinno się patrzeć jako na CAŁOŚĆ, a nie "ten film mi się nie podobał, bo tamten aktor słabo grał..." - czy podobne tego typu opinie...(większość ludzi) i, co to znaczy "odrzućcie niepotrzebne emocje/przywiązanie" CZŁOWIEKU... FILMY SIĘ OGLĄDA DLA EMOCJI !!!!!
A ten film jest nawet jak dla jakiegoś idioty, czyli "krytyka"... wart co najmniej 8/10!!! Takie jest moje zdanie, a w życiu oglądałem już około tysiąca filmów.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
karol_58

Niepo... niepo... NIEPOTRZEBNE? NIEPOTRZEBNE EMOCJE I PRZYWIĄZANIE? Do najważniejszego filmu z dzieciństwa? Raczysz pan żartować. JP zawsze będzie dla mnie zasługiwał na 11/10.

ocenił(a) film na 10
Selene_fw

Zgadza się, wychowałem się na tym (i na tej bajce o dinozaurach nie mogę sobie nazwy przypomnieć bo było ich kilka) dla mnie to jest arcydzieło science-fiction i czyjeś opinie na pewno tego nie zmienią

ogierinho

Ta bajka to "za nim ruszył czas" :)

ocenił(a) film na 10
zizou12_2

Fakt, wielkie dzięki xD Na filmwebie pod nazwą "pradawny ląd" (ki diabeł o.O) , cholera muszę sobie gdzieś to znaleźć, albo dobrze pogrzebać w VHSach, miałem nagrane i na 100% nie wyrzuciłem kasety, podróż do szczenięcych lat normalnie. Wielkie dzięki jeszcze raz ;)

ogierinho

Wiedziałem w ciemno. Też się wychowałem na tym :)

ocenił(a) film na 10
zizou12_2

Panie Zizouu coś tam coś tam :P ja się urodziłem jak nie wyklułem 3 lata później i się na tym wychowałem :)

ocenił(a) film na 10
Selene_fw

Totalna profanacja, jak można dać temu filmowi mniej niż 8??? Ja dałem 10/10, bo to film, który nawet teraz robi wrażenie, tak 20 lat później da się to oglądać, owszem zbliżenia gdy widać głowę dinozaura wyglądają słabiutko, bo to były modele, ale Tyranozaur, Brontozaur z dalszej perspektywy mega fajnie wyglądają nawet teraz, świetna muzyka Williamsa, charakterystyczna dla JP, najlepsze intro gdy lecą helikopterem na wyspę. Niezłe aktorstwo, różnorodni bohaterowie. Świetnie budowane napięcie, powoli poznajemy park, ale to na co najbardziej czekamy, czyli Velociraptory (bardziej Deinonychy), T-rex, czy nawet ten plujący mały dinozaur pojawiają się zdecydowanie później. Wiele pięknych ujęć z dinozaurami w roli głównej. A trzeba dodać, że to był film który w latach 90 robił furorę. I to nawet parę lat po premierze moda na dinozaury trwała w najlepsze, czasopisma, figurki. Jak patrze jak takie Transformersy, nie mówię złe, bo też nieźle je oceniłem (potrafię wysoko oceniać filmy który może nie zasługuje na taką ocenę, ale bardzo mi się spodobał, ale 10 daje filmom najlepszych w swoim gatunku), ale mają średnią lepszą od tego arcydzieła to coś tu nie gra?! Niżej ocena bardziej miarodajnego portalu:
http://www.imdb.com/title/tt0107290/?ref_=sr_5
Są nie ścisłości, ale to Sci-Fi, a nie jakoś dokument. No jak roboty z kosmosu zasługują na średnią powyżej 7 to JP conajmniej na 7,5, a nawet 8 i pierwsza 100. Film taki kamień milowy.

ocenił(a) film na 8
Selene_fw

Niedoceniony? Tytuł brzmi jakby to go na świecie nie doceniali a chodzi jedynie o gimbazę z FW.

Selene_fw

Tak to jest jak się gimby dopuści do internetu:) a tak serio to może ocena jest zaniżona przez wersję 3D która aktualnie leci w IMAX i tak też bym ją ocenił na 6/10 z uwagi na w ogóle niepotrzebny trud konwersji. Wolał bym żeby zrobili lekką obróbkę cyfrową i tyle. Moja ocena nadal się utrzymuje na 8/10 bo to super film i mam sentyment z dzieciństwa:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones