PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732758}
5,8 13 029
ocen
5,8 10 1 13029
4,9 11
ocen krytyków
Panie Dulskie
powrót do forum filmu Panie Dulskie

Filip Bajon porwał się na dość karkołomną próbę wymieszania trzech planów czasowych, dlatego historie, jakie poznajemy na ekranie, musimy już we własnym zakresie posegregować i ułożyć w zgrabną całość. Niektórzy mają z tym problem i zaniżają ocenę. I choć jest to manewr obciążony sporym ryzykiem i momentami nakładanie wielu płaszczyzn dezorientuje widza, to ma to jednak solidne uzasadnienie. Każda opowieść i każda epoka, w której dane wydarzenia miały miejsce odzwierciedlają bowiem trudną i naszpikowaną tajemnicami oraz niedomówieniami historię rodziny Dulskich.
Krystyna Janda doskonale czuje konwencję i bardzo dobrze wie, jak grać takie role, by zachwycić publiczność. Katarzyna Figura wywołuje dreszcze, gdy na jedną scenę porządkuje wokół świat i jego uczestników wobec UB-eckiego zagrożenia. Oprócz Ostaszewskiej i Kowalskiego, przedni epizod daje Olgierd Łukaszewicz
"Panie Dulskie" zaskakują lekkością, wyrafinowanym poczuciem humoru, świetnie napisanymi dialogami i rewelacyjną obsadą na czele ze znakomitą Krystyną Jandą.
Solidną pracę wykonali też scenografowie i charakteryzatorzy, a efekt ich starań można już ocenić zaledwie po kilku minutach seansu. Doskonale został oddany klimat poszczególnych epok ze wszystkimi smakowitymi szczegółami.
Naprawdę warto!

Myszkin_filmweb

rozumiem, że Pan żartuje

ocenił(a) film na 7
tisoc

Nie żartuję. Zawsze może Pan/Pani oskarżyć mnie o bezguście, przepuszczając Dulskie przez pryzmat swojego smaku filmowego, ale NIE żartuję. Czuję się na tyle wyrobionym filmożercą, że jestem pewien swoich sądów.

Myszkin_filmweb

no cóż przez pryzmat swojego smaku filmowego mogę tylko powiedzieć że: "każda potwora znajdzie swego amatora"

ocenił(a) film na 7
tisoc

Himalaje erudycji. Nie wiem czy mój umysł się tak wysoko wdrapie, żeby pojąć tę mądrość.

Myszkin_filmweb

też nie wiem, ale zawsze warto próbować...;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones