PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478458}
6,8 59 tys. ocen
6,8 10 1 59184
5,5 6 krytyków
Pandorum
powrót do forum filmu Pandorum

Ja znam na pewno serię Obcy i W stronę słońca. Nie potrafię sobie przypomnieć w tej chwili innych,czy może ktoś mi coś polecić?

Ottiss14

Podobne, czyli dziejące się w statkach kosmicznych przyszłości? Przychodzi mi do głowy teraz tylko Ukryty wymiar i Solaris ( na podstawie powieści Stanisława Lema)

polizeifurreich

Tego jeszcze nie widzialem, ale kryteria spelniaja w duzej mierze Odyseje kosmiczne, Dark star i... Astro zombie :)

El_Draque

No i jeszcze film "The Moon" ostatnio wyszedł na dvd.
P.S. Jeśli bierzemy pod uwagę Astro zombie ( lol) to można też i film "Jason X" xD

użytkownik usunięty
polizeifurreich

ten film to takie ''zejscie'' w kosmosie

Nie no pomińmy Jason X ,bo wtedy i Hellraiser 4 by się kwalifikował ;)
Ostatnio widziałem fragment Odysei Kosmicznej ileśtam i mi naprawdę się spodobała ,tylko niestety musiałem wyjść. Więc to na pewno sprawdzę. Solaris nuda ,ale przypomina klimatem (tzn pokłady ,widoki itd) W stronę słońca.
Sprawdzę Ukryty wymiar ,Moon i Dark Star.
Astro Zombie? Kojarzy mi się to z filmem Pierwszy człowiek w kosmosie ,który swoją drogą był naprawdę ciekawy i smutny. Budzi emocje więc to dobrze o nim świadczy przy dzisiejszych standardach ,także polecam!
A poza tematem filmów to ,każdemu kto szuka ciekawych doznań w podobnym klimacie ,polecam serię gier Homeworld (arcydzieło!) i świetną książkę Polskiego autora SF napisaną na wiele lat przed wylądowaniem na księżycu "Na srebrnym globie" ,która z resztą doczekała się ponoć niezłych ekranizacji. Muszę przyznać ,że książka jest za przeproszeniem zajebista i ma w sobie tą nostalgię i smętny klimat tęsknoty za ziemią. A i w klimacie jak najbardziej jest trylogia Tytusa Crowa ,Briana Lumleya ,z cyklu Mitów Cthulhu ,naprawdę opisy zwiedzania wszechświata ,różnych wymiarów ,planet itd ,po prostu "rozwalają banię" ;) Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
Ottiss14

Wiele ludzi podaje tutaj "Odyseję Kosmiczną", ale dla mnie odyseja jest zupełnie inna, przepełniona wątkami filozoficznymi, nawiązaniami do religii, długimi ujęciami, w których główną rolę odgrywa tylko muzyka i obraz. Tutaj mamy natomiast film podobny do "Obcego", statek kosmiczny, mutanty, które żywią się mięsem i chcą zabić wszystkich ludzi. Mimo tego, że "Obcy" jest klasykiem gatunku "Pandorum" podoba mi się bardziej, ma ciekawiej poprowadzoną akcję, reżyser w odpowiednio dawkuje nam napięcie, dzięki czemu film naprawdę wciąga, a nawet po obejrzeniu całości jest kilka pytań, na które odpowiedzieć musimy sobie sami. Gorąco polecam:)

Ottiss14

Witam, obejrzałem ten film i mi się bardzo spodobał.
Kilka ładnych lat temu oglądałem film z podobnymi motywami, znaczy się o ile pamiętam to ekipa ratunkowa przybyła na statek kosmicznym, który nagle się pojawił i miała na celu sprawdzić jego stan, pamiętam jeszcze motyw że jeden facet wydłubał sobie oczy.
Były jeszcze takie dziwne tunele i pokazywały mu się jakieś dziwne zwidy.
Jak już wspomniałem dawno go oglądałem i wydawał mi się bardzo straszny.
Proszę o pomoc z nazwą tego filmu
Mam nadzieję że ktoś wie o jaki film mi chodzi ;)

Spyke

Opis pasuje mi do wspomnianego tu "Ukrytego wymiaru".

ocenił(a) film na 6
szary321

Supernova

ocenił(a) film na 7
Ottiss14

Sam szukam podobnych i niestety ciężko. Pandorum i Ukryty Wymiar Stawiam na równi 9/10. Moon równierz świetny ale troszke inny klimat, Ostatni dzień na marsie równierz przypadł mi do gustu choć mniej. W tej chwili oglądam Cimna strona księzyca ale tu kłuje w oczy niski budżet, wszstko w mroku by nie było widać że to jakiś gipsowy pokój a nie wnętrze statku kosmicznego.

ocenił(a) film na 8
tytus01

starsze, ale niekoniecznie złe,
Kula
Otchłań
niektóre niskobudżetowe,
Lweiatan
Księżyc 44

ocenił(a) film na 7
wlodek76

Starszymi nie gardzę, wręcz odwrotnie.

wlodek76

Nie widziałem tylko Księżyca 44. Obadam.

ocenił(a) film na 7
Ottiss14

Nikt chyba jeszcze "Pitch Black" nie polecił.

Ottiss14

ten film przypomina mi trochę Cargo, oba dziś oglądałem, zobaczę sobie w stronę słońca, bo widzę, że dużo osób poleca, a nie wdziałem.

ocenił(a) film na 8
Shaker82

Cube