PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118442}

Pachnidło: Historia mordercy

Perfume: The Story of a Murderer
7,4 324 456
ocen
7,4 10 1 324456
6,2 24
oceny krytyków
Pachnidło: Historia mordercy
powrót do forum filmu Pachnidło: Historia mordercy

Arcydzieło

ocenił(a) film na 10

Świetne połączenie sugestywnych zdjęć, rewelacyjnej muzyki, wspaniałych plenerów z "tajemnicą". Jedyne feler to spłycenie postaci głównego bohatera w stosunku do książki. W książce główny bohater egzystował w społeczeństwie i realizował systematycznie swój szatański plan. W filmie mam wrażenie, że jest lekko upośledzony i przez to mniej straszny, mniej diaboliczny. Jak pokazuję film osobom, które są na etapie kolejnej durnej komedyjki "American..." względnie "Trudne sprawy" to siedzą jak przykręceni. Okazuje się, że film takie emocje wywołuje u takich osób, że mimowolnie na głos komentują. Scena na rynku powala i to nie z powodu nagich ciał. Moich widzów w pierwszej chwili poraża, że główny bohater "wygrywa", że zło tryumfuje... super. Potem trochę się rozczarowują - chcieliby go zlinczować, pożarcie z miłości ich nie przekonuje.

ocenił(a) film na 9
Piotru33

Widzę, że czytałeś książkę. Mam co do niej jedno pytanie: warto ją przeczytać po obejrzeniu filmu?

ocenił(a) film na 10
Angel_43

Przeczytać zawsze warto. Niektóre wątki (np. jaskinia) będą bardziej czytelne. Generalnie wolę książki, ale Pachnidło uważam za jedną z lepszych adaptacji.

ocenił(a) film na 9
Piotru33

już przeczytałam:) i fakt, całkiem dobre odwzorowanie książki

Angel_43

Mimo wszystko mi zabrakło paru scen z książki w tym filmie.
Fakt, może i nie było to istotne dla ogólnej fabuły filmu, ale w tej właśnie jaskini Jan zauważa, że nie pachnie. Niestety nie wyłapałam tego momentu w filmie, a szkoda.

ocenił(a) film na 9
nswjz

okej, paru scen brakowało, ale tak jak mówisz - film nie był przez to ani trochę gorszy:) mam pytanie. znacie może jakieś podobne filmy/książki, o takim klimacie?

ocenił(a) film na 10
Angel_43

vidpq?

ocenił(a) film na 9
Piotru33

przeczytałam opis filmu, obejrzałam zdjęcia ii myślę, że może być całkiem ciekawe :) obejrzę na pewno, dziękuję! :)

ocenił(a) film na 10
nswjz

@nswjz - scena w jaskini, gdzie Grenouille zauważa, że nie pachnie jest! Po tym zaczyna się myć, a wszystko to komentuje narrator. Nie wyłapałaś chyba tego momentu ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones