PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8424}

Ostatni jednorożec

The Last Unicorn
7,5 4 885
ocen
7,5 10 1 4885
Ostatni jednorożec
powrót do forum filmu Ostatni jednorożec

Po latach WRESZCIE udało mi się dorwać oryginalną powieść. Jestem zaskoczona (raczej pozytywnie), że w animacji bardzo niewiele jest zmienione, a wszystkie dialogi są dokładnie przeniesione z kart opowieści. Jedyne co znacząco zmienili (a raczej ominęli), to wątek miasteczka Bramjędza (ach, to polskie tłumaczenie ;/), dzięki któremu dowiadujemy się skąd pochodził Lir i jaką tajemnicą skrywał w sobie Schmendrick.
Książka jest wspaniała, tak samo jak animacja.

ocenił(a) film na 7
Nazgulek

czy mozesz podac autora tej ksiazki? Bardzo prosze.

ocenił(a) film na 8
nina_tasha

Autorem powieści "Ostatni jednorożec" jest Peter S. Beagle

ocenił(a) film na 10
Phea

A możesz powiedzieć skąd w ogóle masz tę książkę? xD

ocenił(a) film na 9
Nazgulek

Tak... Książka jest fantastyczna :) Wpierw zabrałam się właśnie za nią, a dopiero niedawno miałam okazję obejrzeć film. I ku mojemu zdziwieniu, było w nim prawie tak samo jak sobie wyobrażałam! - a rzadko się takie rzeczy zdarzają :D

Zaś co do książki, polecam jeszcze jedną książkę Petera S. Beagle, a mianowicie "Sonata Jednorożców". Nie jest to kontynuacją "Ostatniego Jednorożca", ale równie wzruszająca i piękna historia :)

A poza tym Peter S. Beagle - czy to nie jest przypadkiem ten, co stworzył ksiażkę "Piotrusia Pana"? :D

użytkownik usunięty
blue_wolfy

Ksiazka dostepna na Allegro, aczkolwiek jest raczej drogawa w porownaniu z cena pierwotna. Ja kupilam za 45 zł.

"Piotruś Pan" to James M. Barrie <lol>

w 1995 roku mój tata zbierał kolekcję `Biblioteka fantastyki (fantasy Classic) i numerkiem 47 była opatrzona właśnie ta powieść kosztowała 9,50 zł. ;)

ocenił(a) film na 9
Domish

Książka chodzi po dosyć wysokich cenach, bo od około 11 lat nie było żadnego wznowienia ;/ . Nawet w bibliotekach ciężko jest dostać, bo książka jest klasyką, a wiadomo że takie mają dużą ilość wypożyczeń i zniszczone książki zostały po prostu usunięte.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones