PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493925}

Ostatni egzorcyzm

The Last Exorcism
4,9 21 312
ocen
4,9 10 1 21312
6,8 4
oceny krytyków
Ostatni egzorcyzm
powrót do forum filmu Ostatni egzorcyzm

7/10

ocenił(a) film na 7

Ciekawy film produkcji francusko-amerykańskiej zrealizowany w formie modnego quasi-dokumentu. Nie rozumiem jakichś przesadnie niskich recenzji tego horroru. Owszem, nie ma tu za wiele nowatorskiego podejścia, mimo to wciąż jest to dobry "straszak". Dużym plusem są liczne zwroty akcji i film naprawdę potrafi zaskoczyć, podobnie jest z końcówką (choć ta jednym się spodoba, innym nie). Gra aktorska Ashley Bell może się podobać. Filmów o opętaniu, egzorcyzmach powstało już naprawdę sporo ale widać, że reżyserzy tym razem starali się chociaż nieco inaczej podejść do tego tematu. Nasz "egzorcysta" oszukuje ludzi, tak naprawdę udając, że wykonuje egzorcyzm i wypędza demona, robiąc masę różnych sztuczek, efektów wizualnych i dźwiękowych. Jest przekonany do własnych poglądów prawie do samego końca filmu. To również taka mała nowość. Forma quasi-dokumentu pozwala na szczegółowe, pieczołowite przyglądanie się postępowi "choroby" głównej bohaterki, którą odgrywa właśnie Ashley Bell. Daje to okazje to kilku scen, przy których można się lekko przestraszyć. Pochwalić mogę także scenerie, które bardzo sprzyjają horrorowi o takiej właśnie tematyce. Dla mnie film na poziomie np. "Diary Of The Dead" George'a Romero czy "Paranormal Activity 2". Moja ocena: 7/10.

ocenił(a) film na 1
Shady_Yo

Witam, nie wiem czy ogłdałeś/aś czy nie ale z tego co pisałeś/aś wyżej wnioskuję że może Ci się spodobać film "Rytuał" z 2011 roku... tam podobnie jak tu masz księdza niedowiarka, i wydarzenie które go przekona że się myli... z tym że w Rytuale masz bardziej na serio podejście do tych wszystkich spraw związanych z wypędzaniem demonów i nie ma tylu nonsensów które były w "Ostatnim Egzorcyzmie" jak choćby: "gadanie na luzie z diabłem", "osoba niewierząca a do tego egzorcysta wygania rzekomo diabły", "diabeł wyjawia pastorowi swoje imię", "gościówka bierze kamerę, włącza ja i morduje nią kota" itp... pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
ChibiGoku

Oglądałem Rytuał i dla mnie słabszy.

ocenił(a) film na 1
Shady_Yo

czyli Ci się nei spodobał :) no nic heh
Rytuał straszny może i nie był ale na pewno poważniejszy od Ostatniego Egzorcyzmu :)

ocenił(a) film na 7
ChibiGoku

Nie mówię, że mi się nie podobał, był w sumie całkiem niezły.

ocenił(a) film na 1
Shady_Yo

a znasz jakieś takie podobne filmy o egzorcyzmach?? albo traktujące o demonach?

ocenił(a) film na 7
ChibiGoku

Nie no, wiadomo, w końcu sporo takich filmów powstaje. Egzorcyzmy Emily Rose, Amityville II: Opętanie, Paranormal Activity, Egzorcysta, Opętanie (1999), Demon: Historia Prawdziwa.

ocenił(a) film na 1
Shady_Yo

no właśnie powstaje sporo! z czego większość to takie właśnie średniaki XD
Egzorcyzmy oglądałem :) Amityville oglądałem pierwszą część i nie ciągnie mnie specjalnie do drugiej :) Paranormala mam w planach aczkolwiek to jest bardziej o duchach niż demonach, Egzorcysty nie oglądałem, ale słyszałem że genialny film, a co do reszty to nie słyszałem nawet o nich. chociaż.. ten Demon to jest coś jak Omen??

ocenił(a) film na 7
ChibiGoku

Nie, to nie coś jak Omen. To w miarę nowy film ale przeciętny. A Egzorcysta owszem, genialny, zdecydowanie polecam. Amityville II ma swój naprawdę świetny klimat i również polecam.

ocenił(a) film na 1
Shady_Yo

w takim razie wezmę się za Egzorcystę :)
a Amityville różni się czymś od pierwszej części?? czy to jest dokładnie ten sam schemat? >rodzinka zamieszkuje w domu.. stopniowo ojciec zaczyna wariować i chce wybić całą rodzinkę?

ocenił(a) film na 7
ChibiGoku

Nie. Dwójka wyróżnia się z całej serii ponieważ jest właśnie ten motyw opętania. Oczywiście są w niej elementy, które w każdej z części Amityville się powtarzają ale jednak scenariusz jest zupełnie inny od jedynki.

ocenił(a) film na 1
Shady_Yo

oo to może być ciekawe :) dzięki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones