PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=246565}

Odważna

The Brave One
7,0 26 511
ocen
7,0 10 1 26511
6,2 6
ocen krytyków
Odważna
powrót do forum filmu Odważna

ale nie jestem nim zachwycona. Bohaterka po zabiciu chłopaka ma zniszczoną psychikę, zaczyna zabijać złoczyńców... Nie mogła od razu się zemścić na tych zbirach, którzy tak ją urządzili? Nie. Bo musiała nauczyć się strzelać. Dziwnym przypadkiem znalazła się w sklepie i zabiła w obronie własnej napastnika. Potem ta scena w metrze, samochodzie, z tym facetem, na którego jej przyjaciel dobry glina nic nie miał, by go wsadzić za kratki... Co za dziwny splot zdarzeń... Odważnie pomyślane. Ale to tylko film - i to w dodatku wyróżniający się pozytywnie na tle tych filmowych śmieci, jakimi Amerykanie zarzucają nas ostatnio...

ocenił(a) film na 4
brzydkie_kaczatko24

film dobry, ale bez rewelacji. sceny strasznie naciągane, cala historia bohaterki ktora szuka wrazen nocą zeby tylko kogos zastrzelic. po pozytywnych recenzjach spodziewalam sie czegos lepszego. a gra foster wyjątkowo mnie drażnila, jej zupelny brak kobiecości, ale pewnie juz taka jest przez swoje sklonnosci sexualne ...

brzydkie_kaczatko24

Zgadzam się!Naciagane sceny!!!Jak zyje nigdy nie bylam swiadkiem morderstwa w sklepie samoobslugowym, a tu facet zabija swoja kobiete kasjerke i okrada kase, oczywiscie bohaterke jest tego przypadkowo swiadkiem zaraz po napadzie jaki przezyla,chwile potem natyka sie na jakichs zbirow, ktorzy w metrze chca ja zasztyletowac,!!!!Film jest momentami ciekawy, zwlaszcza gdy podejmuje kwiestie czy mozna samemu wymierzac zbrodnie, poza tym fajny depresyjny klimat! ale powala zbyt optymistyczne zakonczenie, które daje przyzwolenie na wymierzanie samemu sprawiedliwosci!
Poza tym dlaczego w filmie na stacji metra nie ma kamer, ktore nagrały "mścicielke" wychodzaca z metra?W realu policja wytropilaby ja odrazu, a w filmie gliny dzialaja jak sieroty

Juno

dla mnie film to porazka!to jest amerykanska propaganda polityczna broniaca powszechnego prawa dostepu do broni palnej a Foster jest w te kampanie osobiscie zaangazowana...nie twierdze ze filmy nie powinny poruszac waznych problemow spolecznych itp.. ale jak problemy te poruszaja Amerykanie to to zawsze wyglada na takie...mhm...bo ja wiem...?nijakie!

ocenił(a) film na 7
brzydkie_kaczatko24

Tak najpierw ją spotkał taki dramat a po któtkim czasie znowu otarcie się o śmierć w sklepie,póżniej w metrze coś dużo tych niefartów mało prawdopodobne.Jakoś mi nie lezał ten film może mnie drażnił ten głośny szept Jodie a może na siłę zrobina smutna aura tego filmu spowodowana muzyką w tle? Ogólnie 7/10 za końcówkę która zaskoczyła.

aronn

hehe ludki nie rozśmieszajcie mnie ktoś pisze o jakiejś kampani inny kretyn że jak żyje to nie był w sklepie przy napadzie a ile masz lat i gdzie żyjesz w stanach o rosji jest najwięcej więzniów czyli i przęstepstw więc tam take zeczy sie dzieją na 10 min. 1 kobieta jest gwałcona pozatym jakby robił to koleś to by było spoko co nie jak np w Kruku kiedyś bodajże Brandon Lee a zresztą do przedszkola nie do filmu

jihat1

kolejna wysublimowana krytyka jedynego dojrzalego krytyka...

ocenił(a) film na 7
jihat1

Ty mi tu z Krukiem nie wpierdalaj sie to inny typ filmu.

ocenił(a) film na 7
brzydkie_kaczatko24

film faktycznie dobry lecz nie rewelacyjny, na kolana nie powala bardzo podobala mi sie kreacja Terrence'a Howarda natomiast pani Foster wyjatkowo mnie draznila, nie wiem dlaczego ale meczyla mnie z kazda kolejna scena w ktorej sie pojawiala i na koniec nalezy tutaj wspomniec o muzyce:) Dario Marianelli jak zwykle pokazal ze potrafi skomponowac swietna muzyke:) to tyle w tym temacie 7/10 dalabym wiecej ze wzgledu na Howarda ale w koncu oceniamy film jako calosc a nie poszczegolnych aktorow. pozdrawiam

brzydkie_kaczatko24

Też myśle, że jest deko naciągany ale.... Nie mogła od razu zabić tych zbirów co ją tak urządzili bo się dowiaduje gdzie mieszkają pod koniec filmu. A reszte dziwnych zdarzeń to sobie sama szukała. Było pokazane jak wracała do domu i nagle skręciła nachta w miasto szukać bandziorów.
Jak dla mnie góra 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones