PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724659}
4,4 1 809
ocen
4,4 10 1 1809
Oddział wyrzutków
powrót do forum filmu Oddział wyrzutków

Bardzo słaba podróbka Parszywej 12. Dodatkowo zauważyłem jeszcze jedną bzdurę świadczącą trochę o znajomości historii przez scenarzystę. W jednej z wypowiedzi kapitan Legii cudzoziemskiej mówi, że nie jest Niemcem a Francuzem, ale w 1939 r. Niemcy zajęli jego dom i wcielili go siłą do armii niemieckiej, a przecież w 1939 r. na zachodzie prowadzono tzw. dziwną wojnę praktycznie bez działań wojennych. fakt o którym mówi kapitan mógł nastąpić dopiero rok później w 1940 r. po napadzie III Rzeszy na Francję.

hades11

W Hiszpanii od 1936 roku trwała krwawa wojna domowa, w której starły się interweniujące państwa faszystowskie i Francja, Meksyk, Brazylia oraz ZSRR .Tak więc mogło tak być.

ocenił(a) film na 3
deef_2

Po pierwsze Nie wiem co to ma wspólnego z wojną w Hiszpanii skoro facet mówi, że jest Francuzem i mieszka na pograniczu niemiecko-francuskim (zakładam, że chodzi o Alzację ale mogę się mylić). Po drugie w wojnie domowej w Hiszpanii oficjalnie nie brały udziału żadne państwa europejskie, a tylko potajemnie (choć nie specjalnie to ukrywały tak naprawdę) wspierały którąś ze stron konfliktu, a cudzoziemcy, którzy walczyli w tej wojnie byli poprostu ochotnikami (jak np: George Orwell). Walki toczyły się na terenie Hiszpanii tak więc nie ma możliwości aby Niemcy zajmowali miasta czy wsie francuskie ani przymusowo wcielali Francuzów do swojej armii.

ocenił(a) film na 4
hades11

Mi się bardziej skojarzyło z kiepskim wykonaniem motywu z filmu "Wzgórze złamanych serc".

użytkownik usunięty
hades11

mogli Rourke wysłać samego w nocy, tym ryjem wystraszyłby wszystkich Niemców ;P
co ten typ robi ze swoją twarzą przechodzi ludzkie pojęcie...
potwierdzam - bardzo kiepska podróbka "Parszywej dwunastki"!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones