PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=655542}
6,3 46 286
ocen
6,3 10 1 46286
5,5 10
ocen krytyków
Oculus
powrót do forum filmu Oculus

Jakim cudem tego nie widziałem? Ale ja nie z wywodami a z pytaniem, czy polecacie mi ten film jako film, czy mnie nie znudzi i najważniejsze jaki klimat? Obecność mi się podobała al Anabel czy jakoś tak mi nie podszedł jako horror. Jak będzie tu?
Tylko bez spojlerów proszę :D.

WTTW_FILM

Jak dla mnie to bardzo dobry horror i myślę, że jeżeli podabała ci się Obecność to powinieneś być zadowolony.

Andrzejek324

To w takim razie chyba też się wybiorę na Oculusa do kina. Obecność moim zdaniem była super, lubię taki klimat gdzie jednak po pierwsze akcja jest pełna zwrotów i niejasności, dreszczyku emocji i niespodzianek!

torinho

Ten film jest już dawno w sieci z polskim lektorem w jakości Brr RIp. Nie szkodza ci pieniędzy na kino, jak możesz sobie pobrać w dobrej jakości ?

WTTW_FILM

Nie wiem co cię nudzi na ekranie, a z taką niewiedzą trudno doradzać. Powiem tak - zupełnie inny niż "Obecność". Dla mnie dużo mniej mroczny i absolutnie nie przerażający. uważam, że pomysł był doskonały ale zakończenie bardzo mocno mnie zdziwiło i rozczarowało. Ogromnie... niedociągnięte! To chyba dobre słowo. Ogólne wrażenia - niezłe - klimatem zbliżony chyba odrobineczkę do "Lśnienia" ale żeby przez myśl Ci nie przyszło porównywać oba filmy. Jeśli bym miała jakoś ocenić w skali "przerażacza" od 1-10 daję (niestety) tylko słabe 4. Może ktoś Ci doradzi lepiej. Mogę dodać, że obejrzeć go po raz drugi (jak to ma się przy dobrych horrorach) nie mam absolutnie ochoty!

Miodzio007

Nudzą mnie horrory typu:
"Cisza, nagle z hukiem z krzaczków wylatuje uwalony w kale menel pod wpływem alkoholu"
Lubię klimatyczne, mroczne i straszące inaczej niż przykład powyżej. Najlepiej budujące napięcie i posiadające fajne rozwiązanie akcji, i jeszcze jedno, gdzie film idzie znaleźć bez ton reklam i z napisami. Bo w kinach raczej go nie ma a zakupywać kopie filmu to szkoda kasy na horror :). Z góry dzięki za odpowiedź. A i dzięki za odpowiedź wyżej.

WTTW_FILM

Jak dla mnie klimat w tym horrorze jest, ale zbyt mało jest momentów, które by mnie "wcisnęły w fotel" (jak np. scena z "Obecności" gdy z szafy wysuwają się dwie dłonie klaszcząc do matki, albo gdy pojawia się duch na szafie...) mam wrażenie, że wszystkie "straszne" momenty wykorzystano w trailerze. Film bez reklam dawniej można było zassać na "chomisiu.pl" ale już go tam nie widzę :o( .. Co do twojej wypowiedzi o fajnych rozwiązaniach akcji to tutaj są "fajne" "retrospekcje z lat dziecinnych" głównej bohaterki. Mnie zraziło samo zakończenie - kompletnie infantylne i bez polotu. Spodziewałam się czegoś dużo bardziej "niespodziewanego" ale ja z kolei jestem "smakoszem strachu" i mam zawsze "niedosyt koszmaru" :o). Pozdrawiam

Miodzio007

Aha - dużo bardziej podobali mi się np. "Udręczeni" zarówno pierwsza jak i druga część "Koszmar w Georgii". To typ horroru, w którym gustuję. Jeśli mamy podobny gust - możesz sobie darować spokojnie "Oculusa" - przeżyjesz... :o)

WTTW_FILM

Ja mam pytanie,
widziałem trailer i na początku jest WWE Studios.
Kto z Wrestlingu tutaj gra ?
bo patrzę na aktorów i nikogo nie widzę.
a zawsze jak był sponsoring WWE Studios to ktoś oczywiście z wrestlingu grał.
Czy to CENA z 12 Rund, czy Kain w Hotelu, itd

settokaiba

Ja nawet zwiastunu nie widziałem i po tym co napisał kolego wyżej nawet się cieszę. Na film trafiłem przez taką reklame co dość często wyskakuje.

ocenił(a) film na 5
WTTW_FILM

Przeciętny. Z nudów można obejrzeć, ale jest wiele, wiele znacznie lepszych.

Dealric

Podałbyś?

Oglądałem ostatnio:

-Obecność
-Anabel
-Naznaczony
-Sinister
-Lśnienie

To tyle sobie odświeżyłem. Jak coś znasz to podaj.

WTTW_FILM

Ja bym dodała:

- Naznaczony cz.2
- Zbaw nas ode złego
- Mama
- i jak mi się jeszcze coś przypomni, to dopiszę.
Ale te trzy osobiście polecam.

Miodzio007

Mama to nie horror, fakt jest dobry ale to nie taki typowiec jak obecność.

WTTW_FILM

Może i racja.. Mnie osobiście podobał się "Zbaw nas ode złego". Temat oklepany - rozwiązania niebanalne.. Może nie trzęsłam pośladami, ale klimatycznie było.

ocenił(a) film na 5
WTTW_FILM

Jesteś pewny, że mówisz o tej samej Mamie? Mama to film który z całą pewnością zaicza się do horroru.

Dealric

Zalicza się ale jest nietypowy.

ocenił(a) film na 5
WTTW_FILM

Mam Ci robić listę paru setek tytułów?;)
Szczerze mi się nie chce, możesz po prostu przejrzeć listę horrorów na profilu.

Dealric

Dlaczego w dalszym ciągu odsyłasz ludzi do swojego profilu żeby przejrzeli twoją listę horrorów, skoro mogą zobaczyć jedynie 50 ocenionych przez ciebie filmów. Nikt kto nie jest twoim znajomym lub gustopodobnym więcej nie zobaczy.

ocenił(a) film na 5
Andrzejek324

Poniewaz inteligentny czlowiek wpadnie na to zeby wyslac zaproszenie i przejzec liste, a potem ewentuamnie usunac ze znajomych...
Glab bedzie siedzial dalej ograniczkny nie rozumiejac jak to mozna myslec.

Dealric

I myślisz, że każdy będzie ci wysyłał zaproszenie do znajomych? W takim razie gratuluję.

Dealric

Po za tym inteligentny człowiek nie wysyła zaproszeń komuś kogo nie zna. Mi kilkakrotnie jacyś ludzie tu wysyłali zaproszenia, ale nie jestem takim matołem żeby przyjmować zaproszenie od nieznanych mi osób.

WTTW_FILM

Wciąga widza w fabułę. Tak jak tu mówią https://www.youtube.com/watch?v=6TmPELvGzqM

Krzysztof_49

Nie widziałeś dlatego że własnie dziś Oculus ma premierę kinową. Los sam chciał żebyś wybrał się do kina :P

kasior_2

No właśnie dzisiaj ma premierę, recenzje dobre i to, o dziwo, u większości krytyków. Jak pogoda przestanie płatać figle to pewnie się wybiorę, albo poczekam na święta, w końcu nie będzie słodkiej atmosfery w kinie ;)

kasior_2

Z tym, że ten film premierę światową miał już grubo ponad rok temu i jest od dawna dostępny w jakości Blue Ray Rip z polskim lektorem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones