PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681639}
4,4 27 012
ocen
4,4 10 1 27012
3,8 22
oceny krytyków
Obietnica
powrót do forum filmu Obietnica

Film nie jest uniżający, choć nie wnosi niczego nowego. Nie widzę w nim większej głębi
artystycznej, ale nie szpeci on polskiej kinematografii. Jednakże nie mogę poskąpić komentarza
na temat przedstawienia młodzieży w tymże filmie. O ile dobrze się orientuje fabuła rozgrywa się
w kręgu ludzi mających 17/19 lat. Film ten pokazuje mylny stereotyp o młodzieży. Muszę przyznać,
że w dzisiejszym świecie coraz częściej możemy zetknąć się z takimi ludźmi. Jednakże nie
można wrzucać młodego społeczeństwa do jednego niekolokwialnie mówiąc wora. Będąc
młodym człowiekiem, oglądającym któryś już z kolei film polskiej produkcji, który bardzo płytko
ocenia młodzież, wzbiera we mnie fala drwiącego śmiechu. Myślę, że autorka w kolejnych
produkcjach powinna pokusić się o trochę więcej wnikliwości, ale także własnej wiedzy, na temat
problematyki swojego dzieła. Puki co uważam,że nie pokazała niczego nowego czego jej
''koledzy'' już by nie zaprezentowali.

evil08

Nie do końca się z tobą zgodzę. Artystycznie - są fajne zdjęcia i genialne aktorstwo. A co do młodzieży, to własnie Lila i Janek nieco wyróżniają się od swoich rówieśników - są mniej nastawieni na imprezy, szukają wartości stałych - twardych zasad. Lila vs Angelika - pomponiara świetnie pokazują, że nastolatki są różne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones