PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704946}

Obecność 2

The Conjuring 2
7,1 128 947
ocen
7,1 10 1 128947
6,1 15
ocen krytyków
Obecność 2
powrót do forum filmu Obecność 2

Prawdziwa historia

ocenił(a) film na 9

Wszystkim zainteresowanym kulisami historii opowiedzianej w filmie polecam lekturę tej strony https://strasznehistorienafaktach.wordpress.com/2016/01/29/nawiedzenie-z-enfield -czyli-najbardziej-przerazajacy-przypadek-nawiedzenia-w-wielkiej-brytanii/
Jest naprawdę ciekawa i dobrze udokumentowana.

ocenił(a) film na 8
jol_ta

Prawdziwa jak o Królewnie Śnieżce. Czym innym jest oglądać i cieszyć się dobrym horrorem, a czym innym wierzyć, że historia na której się opiera jest prawdziwa. Podobnie jak i inne sprawy Warrenów, tak i ten przypadek okazał się być niezbyt wyszukaną mistyfikacją. Najbardziej zaangażowani - Playfair i Grosse, chcieli tak bardzo uwierzyć, że odrzucili jakikolwiek krytycyzm. Nie wspominam o Warrenach, którzy ze swojej aktywności się utrzymywali, a którzy w filmach zostali pokazani niemal jako sceptycy (przykładowo wstęp w części pierwszej).

ocenił(a) film na 9
Nnorm

No cóż błędnie podejrzewasz mnie, że bezkrytycznie wierzę w to co pokazali twórcy filmu. Użyłam określenia prawdziwa, bowiem oparta na pewnych faktach i autentycznych osobach. Film jak to film, mocno to wszystko podkolorował. Natomiast czy ta historia była mistyfikacją czy nie, nie mnie to oceniać. Jestem raczej racjonalistką, sceptycznie odnoszę się do takich spraw. Jednak nawet mnie zdarzyło się przeżyć coś czego do dzisiaj nie potrafię wyjaśnić. A stronkę podałam dla tych co nie zadowalają się wyłącznie rozrywką, a lubią rozszerzyć horyzonty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones