PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8243}

Obcy 3

Alien³
7,2 112 tys. ocen
7,2 10 1 112258
6,7 32 krytyków
Obcy 3
powrót do forum filmu Obcy 3

Nigdy nie zapomnę szoku po obejrzeniu po raz pierwszy Alien 3(97 rok na tvn).
Czułem niesmak, wielki zawód i to coś co za bardzo nie pasowało do klimatu obcego.
Obcy w tej części jakby był zupełnie na uboczu(skupiono się na relacjach ludzkich).
Ale chyba najbardziej zawiodłem się na tym,że przeżyła tylko Ripley(Hicks-jedna z moich ulubionych postaci z dwójka dziwnym trafem nie przeżyła).
Dopiero po kilku latach zrozumiałem ,,fenomen'' i oryginalność tego filmu.
Teraz po raz n-ty oglądam na tv4 i stwierdzam,że nadal ma to coś.
Czy Fincher zniszczył sagę obcego?
Stwierdzam,że tak mimo iż film oceniam na 8/10.
Najbardziej zadziwia mnie fakt,jakim cudem dopuszczono do reżyserki tak ważnej serii kogoś kto dopiero debiutował jako reżyser filmowy.
Ciekawe...

ocenił(a) film na 9
mackal83

Nie zniszczył .Trzeba uwaznie ogladac

użytkownik usunięty
bajla1987

zniszczył, zniszczył ale nie Fincher tylko ten co pisał scenariusz. Również radze uważnie oglądać.

ocenił(a) film na 8

No widzę,że aż 3 panów scenarzystów to tworzyło.
Tak czy siak Fincher na to się zgodził,...

użytkownik usunięty
mackal83

wpadka debiutanta

mackal83

Sam Cameron stwierdził że scenariusz filmu Obcy 3 jest zły. Powiedział że zepsuli dobrą fabułę którą stworzył, zabijając na początku niemal wszystkie nowe postacie.

Zgadzam się z tym całkowicie. Jak dla mnie.

Obcy - ósmy pasażer... 4,3/6
Obcy - decydujące.. 4,6/6
Obcy 3 3,6/6
Obcy: Przebudzenie 3,7/6
Obcy vs. Predator 3,7/6
Obcy vs. Predator 2 3,1/6
Predator 4,2/6
Predator 2 3,5/6
Predators 3,7/6

ocenił(a) film na 8
patryks83

Coś słyszałem o tym,że Cameron nie był zadowolony z filmu obcy 3(tak samo jak z terminatora 3).
No cóż patrząc na to z innej strony to można twierdzić iż z tak szokującego/złego scenariusza Fincher wycisnął wszystkie soki.
Hmmm.Naprawdę można było wymyśleć lepszy scenariusz...

ocenił(a) film na 8
mackal83

ja osobiscie uwazam ze obcy 3 nie zniszczyl sagi. w sumie to wole 3 od 2 bo klimat w 3 jest gęsty i ciężki a 2 to dla mnie zwykla rozpierducha :). pierwsza czesc jest natomiast jak dla mnie arcydzielem i szkoda ze usunieto sporo ciekawych scen.

mackal83

Ja wolę 3 od 2 bo dla mnie to Cameron zniszczył zamysł Obcego robiąc z niego strzelankę w swoim stylu.

użytkownik usunięty
neo_angin

nie no lepiej żeby nakręcił kolejny film o naukowcach pozbawionych broni na których poluje jeden obcy

Dla mnie lepiej. Wolę klimat filmu Finchera niż strzelankę w stylu Camerona. W tym filmie na szczęście pozbyto się tej smarkuli z dwójki czym film u mnie punktuje bo James jak to typowy komercyjny reżyser (ha! Jak Nolan w TDK) nie odważył się jej pozbyć.

użytkownik usunięty
neo_angin

Pozbyto się, ale za to jak? W żałosny i pozbawiony pomysły sposób, podobnie tez sprawa tyczy się Hicksa.
Aprop komercji to właśnie jest ją film Finchera, typowa kontynuacja robiona na siłę dla kasy, robiąca z widza idiotę, serwująca wtórną i absurdalną historię - analogiczna sytuacja do serii Terminatora, gdzie Bunt maszyn bezcześci kultową serię. Ty jako antyfan Efektu motyla powinieneś coś o tym wiedzieć.

Powiązań między TDK a Aliens żadnych nie dostrzegam, jednie co mogę powiedzieć, że to są jedne z najlepszych sequeli w historii.

Nie jestem antyfanem "Efektu Motyla". To po prostu przeciętny film wywindowany do rangi arcydzieła. Nie no pewnie mi powiesz że "Aliens" to był z pobudek artystycznych robiony.

użytkownik usunięty
neo_angin

''Nie jestem antyfanem "Efektu Motyla". To po prostu przeciętny film wywindowany do rangi arcydzieła.''
A czy Alien3 tez przypadkiem takim filmem nie jest?

''Nie no pewnie mi powiesz że "Aliens" to był z pobudek artystycznych robiony.''
- komercja a komercja to dwie zupełnie inne pojęcia

"A czy Alien3 tez przypadkiem takim filmem nie jest?"

Nie bo ten film nie jest uważany za arcydzieło i nim nie jest. Jest po prostu świetny, ale nie wybitny.

"komercja a komercja to dwie zupełnie inne rzeczy"

Może mi wytłumaczysz jaka jest różnica?

użytkownik usunięty
neo_angin

to znaczy jest dobra komercja i zła komercja, przykładem dobrej jest Aliens a złej Alien3

"Aliens" to typowy przykład komercji czyli więcej, głupiej i bardziej efekciarsko.

użytkownik usunięty
neo_angin

Weź lepiej przestań błaznować, Aliens głupi???!!! Głupi to może i jest film Finechra ale na pewno nie Camerona, który jak mało kto potrafi tworzyć sequele. Efekciarski może i jest ale co z tego, jak tym samym film jest oryginalniejszy i dostarcza więcej emocji.

"dostarcza więcej emocji"
To już kwestia w pełni subiektywna. Więcej emocji dostarczyło mi samo zakończenie trzeciego Obcego niż całe "Aliens". Nie zaprzeczam że "Aliens" w swoim gatunku jest wybitny, ale zrobienie strzelanki z Obcego pozostawia lekki niesmak u mnie.

użytkownik usunięty
neo_angin

niesmakiem to jest zrobić ogrzewanego kotleta w dodatku pełnego dziur w scenariuszu

Wersja reżyserska się pozbywa większości z nich o ile mnie pamięć nie myli. Muszę sobie odświeżyć.

użytkownik usunięty
neo_angin

o ile mnie pamięć nie myli wersja reżyserska również jest dziurawa

użytkownik usunięty
mackal83

Cameron to kino rozrywkowe, Fincher to takie kino rozrywkowe ale z ambicjami. I takie też są części Obcego jakie nakręcili. I Cameron to sobie może krytkować Finchera, co z tego. Dwaj różni reżyserzy.

użytkownik usunięty

Fincher dostawał szczątki scenariusza na dniach więc i tak zrobił coś z niczego nie miał dużo czasu na myślenie.