PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200209}

Nostalgia anioła

The Lovely Bones
7,1 123 941
ocen
7,1 10 1 123941
4,8 18
ocen krytyków
Nostalgia anioła
powrót do forum filmu Nostalgia anioła

Z Peterem Jacksonem jest tak, że albo się kocha jego produkcję, albo jest się wobec nich obojętnym. Ale ten film
sam sobie wykopał grób. Pomysł na fabułę, całkiem solidny. Młoda dziewczyna, sąsiad pedofil, policja, śledztwo.
Zapowiada się dobry thriller, myślałem. Jak bardzo się pomyliłem. Film mający na celu skupić na sobie uwagę, jak
największej ilości osób. Ściągnie fanów Jacksona, mało wymagające nastolatki i przypadkowych ludzi (takich jak ja),
którzy będą zawiedzeni niskim poziomem tej produkcji. Można było odpuścić sobie tworzenia bajkowego świata
zmarłych, pełnego wspaniałych krajobrazów, dramatycznych scen cierpienia rodziny po stracie dziecka, a zamienić to
na czysty thriller. Skupić się na działaniach policji, dowodach, przesłuchiwaniach. Zrobić to na styl Zodiaka, czy innych
filmów, które sprawiają, że widz czuje się częścią oddziału, który ściga przestępce. Jednak to nie byłoby w stylu
Jacksona. Trzeba było dodać elementy fantastyki (o bardzo dziecięcym charakterze), niepotrzebne wątki miłosne
nastolatków (bardzo płytkie swoją drogą) i postacie kompletnie nie potrzebne, jak babcia głównej bohaterki, która ma
całą dramatyczną sytuację w głębokim poważaniu i świetnie się bawi pijąc whiskey i starając się zrobić pranie. Film
bardzo przeciętny, co gorsza, dość długi, przy czym sama akcja rozwija się bardzo powoli. Człowiek męczy się samym
oglądaniem go, a tu nie o to chodzi. Jeśli wspomnieć mogę jeszcze o zakończeniu, nie zdradzając przy tym fabuły.
Banalne, mało ambitne, nie godny wizji zdobywcy wielu prestiżowych nagród, w tym Oscara. Podsumowując, pomysł
na film-dobry, wykonanie-fatalne. Niech Peter zostanie przy fantastyce, a filmy kryminalne odda w ręce kogoś kto nie
zepsuje potencjału fabuły. Tyle ode mnie. Szkoda tylko, że po zobaczeniu bardzo dobrego filmu, brakuje mi słów, by
go opisać, a po obejrzeniu chłamu (jakim jest ten film), tracę jeszcze więcej czasu na wyrażenie opinii. Dramat,
dramat, dramat

ocenił(a) film na 4
Afromine

Co do oceny to nie byłem aż tak drastyczny jak Ty w stosunku do tego filmu, ale za to słownie wyraziłem podobne mniemanie o tym utworze co to zaprezentowane powyżej (do przeczytania niewiele poniżej, przynajmniej w tej chwili @:-)) Chociaż nieco inna miałbym koncepcję co do satysfakcjonującej realizacji tego dzieła, czyli nie odrzuciłbym całkowicie metafizyki na rzecz czystego thrillera czy kryminału (bo na dobrą sprawę słowo "dreszczowiec" jest mocno nadużywane rozlało się już chyba na wszystko co tylko ma jakąś kryminalną intrygę w tle), ale całkowicie odmiennie od autorów bym wykorzystał ten wątek. W zasadzie to chyba właśnie stworzyłbym z tego filmu dreszczowiec w pełni tego słowa znaczeniu z udziałem sił tzw. "nadprzyrodzonych" @:-) Ale o tym w temacie, który sam założyłem.

ocenił(a) film na 8
Afromine

No cóż, jeśli film jest na podstawie książki, to trochę ciężko z wątku pobocznego (ścigania przestępcy) zrobić główny.

ocenił(a) film na 5
Afromine

Z Petera Jaksona widziałam częściowo ten, "Niebiańskie istoty" i "Władcę..." i więcej nie chcę, wszystkie nudne, żaden mi się nie podobał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones